رسانه‌های اجتماعی

چگونه همین حالا توییت های 280 کاراکتری بنویسیم؟

منبع: دیجیاتو
همانطور که می دانید توییتر مشغول تست محدودیت 280 کاراکتری برای توییت های ارسالی از طریق این پلتفرم است. این رقم دو برابر محدودیت 140 کاراکتری بوده که از زمان راه اندازی این شبکه اجتماعی تا به امورز کاربران زیادی با آن دست و پنجه نرم کرده اند. متأسفانه در حال حاضر این ویژگی در دسترس شمار محدودی از کاربران توییتر قرار گرفته و عموم کاربران می توانند ظرف هفته های آینده توییت های خود را به صورت 280 کاراکتری ارسال نمایند.
 
توییتر قول داده که امکان ارسال توییت های 280 کاراکتری به تدریج برای تمام کاربران ممکن شود.
توییتر قول داده که امکان ارسال توییت های 280 کاراکتری به تدریج برای تمام کاربران ممکن شود. البته باید بدانید که تمامی زبان های رایج دنیا در این فرایند آزمایشی قرار ندارند و آن هایی که پیام هایشان را به یکی از زبان های ژاپنی، چینی و کره ای ارسال می کنند به روز رسانی مذکور را دریافت نخواهند کرد. دلیلش نیز مشخص است؛ ساختار این زبان ها سبب می شود تا کاربر نسبت به زبان انگلیسی دو برابر اطلاعات بیشتری را توسط هر کاراکتر ارسال کند.
 
اگر می خواهید زودتر از موعد توییت های 280 کاراکتری بنویسید، ترفندهایی وجود دارند که همین حالا انجام این کار را ممکن می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا روش انجام این کار را به شما آموزش دهیم.
 
روش اول: از TweetDeck استفاده کنید
 
پیش از هر چیزی با استفاده از مرورگر کروم به این لینک بروید. روی گزینه New Tweet ضربه بزنید. سپس داخل باکس نوشتن توییت راست کلیک کرده و گزینه Inspect را انتخاب نمایید. با انجام این کار یک پنجره در سمت راست صفحه برای شما باز می شود. از طریق منوی بالایی این پنجره به سر برگ Source بروید. در نهایت برای دسترسی به گزینه Snippets روی فلشی که در کنار گزینه Content Scripts قرار دارد ضربه بزنید.
 
 
با طی مراحل بالا روی گزینه New Snippet کلیک کنید و کدی که در ادامه در ادامه در اختیار شما می گذاریم را در کنسول سمت راست وارد نمایید.
 
TD.services.TwitterClient.prototype.makeTwitterCall=function(b,e,f,g,c,d,h){c=c||function(){};d=d||function(){};b=this.request(b,{method:f,params:Object.assign(e,{weighted_character_count:!0}),processor:g,feedType:h});return b.addCallbacks(function(a){c(a.data)},function(a){d(a.req,"",a.msg,a.req.errors)}),b};
twttrTxt=Object.assign({},twttr.txt,{isInvalidTweet:function(){return!1},getTweetLength:function(){return twttr.txt.getTweetLength.apply(this,arguments)-140}});
 
 
روی دکمه اجرا (در ویندوز دکمه میانبر Ctrl + Enter) که در پایین صفحه قرار دارد ضربه بزنید تا قطعه کدی که وارد کرده اید اجرا شود. پس از انجام این کار می توانید توییت های 280 کاراکتری بنویسید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
 
 
البته می توان این کار را به گونه ای متفاوت نیز انجام داد. به این لینک بروید و دکمه TWEET 280 را با روش کشیدن و رها کردن به فهرست بوکمارک های خود اضافه نمایید. پس از آن مجدداً وارد وبسایت TweetDeck شوید. در نهایت مطابق تصویر زیر روی دکمه TWEET 280 ضربه بزنید تا امکان نوشتن توییت های 280 کاراکتری برای شما مهیا شود.
 
 
لطفاً توجه داشته باشید که این ترفند تنها در سرویس TweetDeck کار می کند؛ این بدان معناست که برای ارسال توییت های 280 کاراکتری با استفاده از این روش باید از TweetDeck استفاده نمایید.
 
روش دوم: از افزونه Tampermonkey استفاده کنید
 
افزونه Tampermonkey را روی مرورگر مورد استفاده خود دانلود کنید (لینک دانلود این افزونه برای مرورگر کروم). پس از آن به این لینک بروید و روی گزینه Raw که در بالای کنسول موجود در این صفحه قرار دارد ضربه بزنید. با انجام این کار یک تب جدید برای شما باز می شود. در این صفحه روی گزینه Install کلیک نموده  و یا کد موجود در وبسایت گیت هاب را داخل یک اسکریپت جدید در افزونه Tampermonkey وارد نمایید.
 
 
حال وقت آن رسیده که به وبسایت توییتر مراجعه کنید. اگر به بخش ارسال توییت بروید (توجهی به رقم 140 در پایین باکس نوشتن توییت نکنید) قادر هستید تا حداکثر 280 کاراکتر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. با استفاده از افزونه Tampermonkey و اسکریپت موجود در وبسایت گیت هاب به سادگی هر چه تمام تر می توانید پیش از عمومی شدن این ویژگی نسبتاً جذاب به آن دسترسی داشته باشید.
 
 
واقعیت آن است که در طول این 11 سال افراد زیادی به محدودیت 140 کاراکتری توییتر وابسته شده بودند. حال این شبکه اجتماعی معادلات را برهم زده و قصد دارد محدودیت 280 کاراکتری را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد. علاوه بر این پیش تر محدودیت 140 کاراکتری سبب می شد تا بسیاری از کاربران نتوانند طی یک توییت جامع پیام خود را به گوش مخاطبانشان برسانند. نظر شما در رابطه با این اقدام توییتر چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

​​