فناوری اطلاعات

بسته حمایتی "صحا" از شرکتهای ایرانی حاضر در نمایشگاه جیتکس 2017

منبع: ایسنا
صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه جیتکسGitex) 2017) دوبی امارات حمایت می‌کند.
 
با آغاز هفته فناوری در مرکز تجارت جهانی دوبی به عنوان بزرگترین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات درخاورمیانه، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) به عنوان یکی از صندوق‌های قدیمی حمایتی در نمایشگاه جیتکس 2017 حضور یافت.
 
نمایشگاه جیتکس به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در خاورمیانه است که از سال 1981 میلادی، همه ساله در کشور امارات متحده عربی و شهر دوبی به عنوان یکی از مراکز عمده بهره‌برداری از فناوری‌های نوین و نوآوری پویا برگزار ‌می‌شود.
 
شرکت‌های ایرانی فعال در صنایع الکترونیک، چنانچه در مذاکرات خود با شرکت‌های خارجی حاضر در نمایشگاه جیتکس 2017 موفق به سرمایه‌گذاری مشترک (joint venture) شوند و یا برای محصولات تولیدی موفق به فراهم کردن زمینه‌های صادرات شوند، می‌توانند از تسهیلات با نرخ ترجیحی صحا بهره‌مند شوند.
 
بر اساس اعلام روابط عمومی صحا، پیش از این هم بر اساس توافق صحا و اتاق بازرگانی ایران، شرکت‌های حوزه الکترونیک می‌توانستند جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در این نمایشگاه از تسهیلات ارزان قیمت صحا با نرخ زیر ۱۰ درصد استفاده کنند.

​​