تلفن همراه

60 درصد درآمد مخابرات به کارکنان این شرکت پرداخت میشود!

عضو هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: این شرکت با تورم نیروی انسانی مواجه است به‌طوری که ۵۵ تا ۶۰ درصد درآمد مخابرات صرف پرداخت به نیروی انسانی می‌شود که استاندارد جهانی در این زمینه ۱۵ درصد است.
 
لطیف وصلی عضو هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران در گفت‌وگو با فارس،‌ با اشاره به اختصاص درصد زیادی از درآمدهای شرکت مخابرات ایران به نیروی انسانی این شرکت، گفت: مخابرات با تورم نیروی انسانی مواجه است.
 
وی اظهار داشت: حدود 55 تا 60 درصد درآمد مخابرات صرف پرداخت به نیروی انسانی می‌شود این در حالی است که نرم استاندارد در این باره 15 درصد است.
 
وصلی ادامه داد: شرکت مخابرات ایران 63 هزار نیروی رسمی، قراردادی و شرکتی دارد که این تعداد هزینه پرسنل زیادی را به شرکت تحمیل می‌کند.
 
عضو هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران بابیان اینکه مخابرات با تورم نیروی انسانی مواجه است، گفت: برای مثال در گذشته زمانی که یک مرکز 10 هزار شماره‌ای تلفن راه‌اندازی می‌شد، نیاز ده‌ها نفر پرسنل برای اداره این مرکز بود در حالی‌که امروز به دلیل تغییر تکنولوژی این تعداد پرسنل برای انجام امور مورد نیاز نیست.
 
وی تأکید کرد: شرکت مخابرات به دلیل اثرات اجتماعی در تعدیل نیروی انسانی محدودیت دارد و تنها راهکار طرح‌های تشویقی  برای بازنشستگی زودتر از موعد است.

۱ دیدگاه

  • محمدی

    محمدی

    درامد شرکت مخابرات در سال 95 بالغ بر 157 میلیون میلیون ریال بوده و هزینه پرسنلی ان 19 میلیون میلیون ریال می باشد ( براساس امار رسمی منتشر شده در بورس ) لطفا یک نفر این مسئله ریاضی حل کند پاسخ

​​