بازار سرمایه

وزیر ارتباطات: برای ادغام‌ها جلسات زیادی داشتیم/دلیل اصلی ادغام‌ها ایجاد توان رقابت با مخابرات است

وزیر ارتباطات در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار رسانه "بورس بیست و چهار" در نمایشگاه مطبوعات در مورد ادغام شرکت‌های "پارس آنلاین" و "های وب" گفت:این اقدام خوبی است و در خصوص ادغام این شرکت‌ها جلسات زیادی داشته‌ایم.
 
به گفته وی؛ دلیل اصلی این ادغام‌ها این است که توان رقابتی با مخابرات داشته باشند و با قدرت بیشتر هزینه‌هایشان هم کاهش یابد و بر همین اساس تاکنون دو شرکت به تفاهم رسیده‌اند و این موضوع موجب حذف انحصار نیز می‌شود.
 
⁣مهندس جهرمی همچنین درگفتگو با پیوست گفت: "این بازار نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی دارد و این درحالی است که ۱۷ شرکت توان تأمین این سرمایه را ندارند. درنهایت هفته گذشته جلسه‌ای با حضور سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و ۱۷ شرکت FCP برای رسیدن به یک راه‌حل برگزار کردیم."
 
براساس اظهارات وزیر ارتباطات، در این جلسه وضعیت فعلی و مشکلات بازار اینترنت برای شرکت‌ها بازگو شده و جمع‌بندی این جلسه درنهایت به این موضوع ختم شد که شرکت‌ها برای ادغام با یکدیگر مذاکره کنند.
 
به گزارش وبچین نمایندگان ۱۷ شرکت FCP کشور، صبح روز دوشنبه گذشته، یکم آبان به دیدار وزیر ارتباطات رفتند و چالش‌های پیش روی حوزه ارتباطات ثابت کشور و رفع موانع افزایش سرمایه گذاری در این حوزه را طرح نموده و دیدگاه‌ها و نظرات عالی‌ترین مقام حوزه فاوای کشور را دریافت کردند که به نظر می‌رسد توجه به این دیدگاه‌ها و قول حمایت وزارت ارتباطات مشوق ادغام شرکتهای FCP بوده است.
 
البته وزیر ارتباطات امروز در گفتگویی تاکید کرده علی رغم اخبار منتشر شده، در حال حاضر رگولاتوری برنامه ای برای اعطای مشوق های خاص به شرکت های ادغام شده ندارد.
 
 

​​