رسانه‌های اجتماعی

ترامپ؛ گاو شیرده توئیتر

منبع: تسنیم
برآورد تحلیلگر موسسه مونس کرسپی هاردت نشان میدهد، اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حساب کاربری خود را در شبکه اجتماعی توئیتر حذف کند، ارزش سهام این شرکت در بورس وال استریت تا ۲ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.
 
برآورد تحلیلگر موسسه مونس کرسپی هاردت نشان میدهد، اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حساب کاربری خود را در شبکه اجتماعی توئیتر حذف کند، ارزش سهام این شرکت در بورس وال استریت تا 2 میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.
 
جیمز کاکمک گف: «هیچ تبلیغ رایگانی بهتر از عضویت رئیس جمهوری آمریکا در این شبکه اجتماعی نیست.»
 
هرچند شرکت توئیتر رقم دقیقی در خصوص کاربران روزانه خود منتشر نکرده، اما کاکمک، این رقم را حدود 125 میلیون نفر، یعنی حدود 30 درصد کمتر از کاربران نرم افزار اسنپ برآورد کرده است. توئیتر در ماه جولای اعلام کرد که تعداد کاربران فعال روزانه اش در سه ماهه دوم سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد کرده است.
 
حساب کاربری دونالد ترامپ 36 میلیون دنبال کننده در توئیتر دارد و از زمان پیوستنش به این شبکه اجتماعی در سال 2009، بیش از 35 هزار بار توئیت کرده است.
 
سهام شرکت توئیتر از زمان پیروزی دونالد ترامپ، در انتخابات آمریکا در 8 نوامبر 14 درصد کاهش داشته است. ارزش سهام این شرکت در بازار بورس به حدود 11.7 میلیارد دلار می رسد. بر اساس این برآورد در صورت خداحافظی ترامپ از توئیتر این شرکت حدود یک پنجم از ارزش خود را از دست خواهد داد.

​​