تلفن همراه

مدیرعامل انارستان: خط تولید گوشی و تبلت ویژه کودکان فردا در خرمشهر افتتاح می‌شود

خط تولید گوشی تلفن همراه و تبلت کودک و نوجوان با نام تجاری "آگات" فردا با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در منطقه آزاد اروند افتتاح می‌شود.
 
ابوالفضل محمودی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا؛ با بیان اینکه خط تولید گوشی تلفن همراه و تبلت کودک و نوجوان با استفاده از ظرفیت‌های موجود کشور فردا افتتاح می‌شود، اظهار کرد: در این مراسم همچنین توافق‌نامه تولید داخلی 500 هزار تبلت و گوشی کودک و نوجوان انارستان (آگات) امضا می‌شود.
 
مدیرعامل انارستان افزود: این محصولات با سیستم‌عامل بومی و امن شده توسط انارستان تولید خواهند شد.
 
به گفته این مدیر فعال در حوزه فناوری اطلاعات، پیش‌بینی می‌شود با آغاز به کار سالن تولید گوشی و تبلت ایرانی پنج هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.
 
محمودی افزود: از ویژگی‌های این محصولات که برای رفع دغدغه والدین برای حضور فرزندانشان در فضای مجازی طراحی و تولید می‌شود، می‌توان به امکان نظارت والدین و همچنین تأمین انواع برنامک‌ها و محتواهای جذاب و مورد نیاز کودک و نوجوان بر روی آن اشاره کرد.
 
گفتنی است بر اساس اعلام مراجع مطلع در حوزه فناوری اطلاعات، نیاز سالانه کاربران ایرانی در سال چیزی حدود 10 میلیون گوشی و تبلت است که تمرکز بر تولید با کیفیت داخلی در این زمینه می‌تواند بیش از 100 هزار شغل ایجاد کند.

​​