بازار سرمایه

⁣توضیحات مدیرعامل "پارس آنلاین" در خصوص روند ادغام در"های وب"

منبع: پیوست
⁣⁣عبدالله فاتح، مدیرعامل پارس آنلاین اعلام کرد بعد از ادغام پارس آنلاین با های‌وب ازاین‌پس برند این شرکت متعلق به "های‌ وب" خواهد بود: «تا چند روز دیگر قیمت خرید پارس آنلاین توسط های‌وب در کدال بورس مشخص خواهد شد. از سوی دیگر ما نیز تا پایان سال و براساس تعهداتی که به کاربران خود داریم با برند پارس آنلاین در بازار به کار خود ادامه خواهیم داد.»
 
 
فاتح درباره اینکه های‌وب قرار است چگونه هزینه این خرید را پرداخت کند می‌گوید: «گمان می‌کنیم با خرید پارس آنلاین ارزش سهام های‌وب در #بورس دو برابر می‌شود و این یعنی نقدینگی خوبی برای شرکت های‌وب ایجاد می‌شود که درنهایت می‌تواند هزینه‌های خرید شرکت پارس‌آنلاین را تأمین کند.»
 
فاتح از حضورش به‌عنوان عضو هیئت مدیره در شرکت های‌وب خبر می‌دهد و تصمیم‌گیری درباره اینکه از سال آینده برندی بانام پارس آنلاین وجود داشته باشد یا خیر را نیز بر عهده های‌وب می‌گذارد.
 
او هدف از این ادغام را ایجاد یک اپراتور ارتباط قدرتمند ملی و منطقه‌ای عنوان می‌کند و می‌گوید: «با توجه به هزینه‌های بالایی که توسعه اینترنت ثابت خصوصاً فیبرکشی به منازل برای شرکت‌های خصوصی به همراه دارد و ازآنجاکه امکان سرمایه‌گذاری در این بازار برای شرکت‌ها به‌صورت جداگانه فراهم نیست، درنتیجه تصمیم گرفتیم با شرکت های‌وب برای ادغام وارد مذاکره شویم.»
 
فاتح تأکید می‌کند که تصمیم برای ادغام با های‌وب تصمیم ناگهانی نبوده و مذاکره در این زمینه از سه هفته پیش آغازشده بود.
 
درنهایت نیز بعد از جلسه وزیر ارتباطات با دارندگان پروانه ⁣#FCP و بدلیل قول‌های مساعدی که در این جلسه اعلام شد، پارس آنلاین تصمیم به ادغام خود با این شرکت گرفته است.
 
فاتح دلیل انتخاب های‌وب برای ادغام را نیز حضور این شرکت در بورس اعلام می‌کند و می‌گوید: «حضور های‌وب در بورس و شفافیت عملکردی که این شرکت در بازار داشت شرایط را برای این همگرایی مساعد کرد. پارس آنلاین تا آنجا که توان داشت در بازار ارتباطی کشور به‌صورت خانوادگی حضور داشت و ازآنجاکه صنعت ارتباطات کشور نیاز به رشد بیشتری دارد تصمیم به برداشتن این گام بزرگ گرفتیم. این اتفاق مسیر را برای جذب سرمایه‌های بیشتر و استفاده از تسهیلات بانکی ایرانی و خارجی را قطعاً فراهم می‌کند.»
 
در حال حاضر تنها بخش‌های FCP، دیتاسنتر و خدمات ماهواره‌ای پارس‌آنلاین به شرکت های‌وب واگذارشده است و بخش‌های VIOP و اینترنت اشیا به فعالیت خود ادامه می‌دهد.منبع

​​