بازار سرمایه

بورس از تعویق عرضه سهام آسیاتك تا تكمیل اطلاعات خبرداد

اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش شرکت بورس تهران ⁣در گفتگو با بورس بیست و چهار، درخصوص عرضه آسیاتک در بازار سرمایه و شایعه کنسل شدن این عرضه به دلیل ادغام گفت: شرکت آسیاتک یک شرکت پذیرفته‌شده در بورس بوده که موردپذیرش هیئت پذیرش بوده و در جریان معامله قرار خواهد گرفت. درنتیجه به نظر نمی‌رسد که عرضه این سهم در بازار کنسل شود.
 
ادغام این شرکت با "های وب" اگر صورت بگیرد نمی‌تواند مانع از عرضه سهم شود؛ کما اینکه بسیاری از شرکت‌ها وقتی در شرایط این‌چنینی قرار می‌گیرند ترجیح می‌دهند در ابتدا عرضه در بازار صورت گیرد، سپس اقدامات ادغام شرکت صورت گیرد.
 
به گفته وی این موضوع هم می‌تواند به نفع خریدار باشد و هم فروشنده، چراکه عرضه در بازار سرمایه منجر خواهد شد تا قیمت‌ها شفاف‌تر، بهتر و عادلانه‌تر باشد تا خریدار و فروشنده معامله بهتری داشته باشند. در مورد آسیاتک درحال‌حاضر آنچه که موجب عدم عرضه‌شده، اطلاعاتی است که توسط شرکت در حال ارائه به سازمان بورس است؛ به‌محض تکمیل این اطلاعات شرکت آماده عرضه خواهد بود؛ آنچه منجر شده آسیاتک تاکنون عرضه نشود اطلاعات است و نه بحث ادغام؛ ادغام شرکت‌ها مانع عرضه نیست.
 
وی گفت : به‌احتمال‌زیاد ما تلاش می‌کنیم تا طی هفته آتی شاهد عرضه تأمین سرمایه امید یا آسیاتک در بازار سرمایه باشیم. این مجموعه‌ها جزو عرضه‌هایی هستند که به‌زودی صورت خواهند گرفت. انتظار می‌رود طی هفته آتی شاهد عرضه آن‌ها باشیم.

​​