فناوری اطلاعات

مشترکان شبکه پرسرعت اینترنت در چین به مرز یک میلیارد نفر رسید

منبع: شرکت مخابرات ایران
تازه ترین آمارهای رسمی که روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین منتشر کرده است نشان می دهد که شمار مشترکان اینترنت پرسرعت در چین به مرز یک میلیارد نفر رسیده است.
 
این کشور بیش از یک میلیارد و 370 میلیون نفر جمعیت دارد و بالاتر از 950 میلیون نفر از آنها اکنون مشترک شبکه نسل چهارم اینترنت هستند که سرعت بالاتری دارد.
 
در ماه گذشته میلادی هر مشترک تلفن همراه در چین نزدیک به دو گیگابایت مصرف اینترنتی در این شبکه داشته که از دوره مشابه سال 2016 میلادی 140 درصد رشد کرده است.
 
در چین نزدیک به 280 میلیون نفر هم مشترک فیبر نوری هستند که این رقم معادل82.7 درصد از کل مشترکان خطوط ثابت در شبکه اینترنت است.
 
چین دارنده بزرگترین شبکه نسل چهارم اینترنت در جهان است و انتظار می رود تا پایان سال 2018 میلادی نزدیک به دو میلیون ایستگاه برای این شبکه در نقاط روستایی و دور افتاده ایجاد شود.
 
اگرچه چین در زمینه سرعت بخشیدن به اینترنت از کشورهای پیشرفته در جهان محسوب می شود اما شمار زیادی از کاربران در این کشور همچنان امکان وصل شدن به شبکه های مطرح جهان از جمله فیس بوک، توییتر و یوتیوب را ندارند و برای این منظور باید از فیلترشکن استفاده کرد که آن هم در این کشور به آسانی در دسترس نیست.
 
وزارت صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین اعلام کرده است که مرحله سوم آزمایش های فنی بر روی نسل پنجم اینترنت نیز در این کشور از سال آینده میلادی شروع خواهد شد.
 
آکادمی علوم چین پیش بینی کرده است که ارزش تجاری که نسل پنجم فوق سرعت اینترنت برای چین تا سال 2030 میلادی ایجاد می کند نزدیک به 950 میلیارد دلار خواهد بود.
 
شرکت تلفن های همراه و مخابرات چین اعلام کرده است که تا سال 2020 میلادی دستکم 10 هزار ایستگاه نسل پنجم برای توسعه این شبکه ایجاد خواهد شد.

​​