تجارت الکترونیک

مدیریت سامانه ای نماد از بخش خصوصی گرفته شد

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد: این مرکز طی روزهای اخیر، در راستای امنیت بخشی و توسعه خدمات و بر اساس بند 5 ماده 3 اساسنامه خود، ایجاد مرکز داده بخش بازرگانی در محل این مرکز را در دستور کار خود قرار داد.
 
براساس اطلاعیه این مرکز، پیرو اتخاذ این تصمیم و با همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مرکز داده در محل این مرکز تاسیس شد و در ادامه این اقدام، سامانه نماد اعتماد الکترونیکی و سامانه جامع تجارت به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منتقل شد.
 
از طرفی، سامانه نماد اعتماد که از مدت ها پیش تحت مدیریت شرکت پیمانکار بود به لحاظ افزایش امنیت اطلاعات و تقویت بخش های توسعه ای، اکنون در داخل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و ازطریق این مرکز مدیریت، کنترل و توسعه خواهد یافت. بنابراین به لحاظ تغییرات گسترده و بسیار مطلوب که این روزها مرکز توسعه تجارت الکترونیکی درگیر آن بود، پاره ای مشکلات در بخش سرویس دهی سامانه نماد اعتماد پیش آمد که اکنون در حال مرتفع شدن است.
 
براساس اعلان این مرکز 1200 سایت که نماد آن از نظر زمانی منقضی شده بود، تمدید شد و سایر نمادهایی که معلق شده بودند با رفع موانع به حالت قبل برگشتند. پنل کاربری نیز به زودی در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت و آماده ارایه سرویس خواهد بود.
 
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی همچنان از اعلام شفاف و دقیق دلایل اختلال در سامانه ای نماد و ضرر فراوان شرکت های دارای نماد خودداری می کند. 
علاوه بر این مشخص نیست با وجود سیاست های دولت مبنی بر واگذاری کارها به بخش خصوصی، چرا مدیریت سامانه ای نماد از بخش خصوصی گرفته شده و آیا امکان رفع اشکالات نبوده است؟
در روزهای گذشته در جامعه کسب و کارهای اینترنتی و گروه های تلگرامی اعتراضات زیادی به عملکرد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سایت ای نماد صورت گرفته و بسیاری معتقدند ضرری که کسب و کارها از بابت اطلاع رسانی ضعیف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و اختلال در سامانه ای نماد خورده اند، باید جبران شود.

​​