بازار سرمایه

رشد ۱۵درصدی بازار فناوری ارتباطات در نیمه نخست امسال

مهر : مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات از رشد ۱۵ درصدی بازار فناوری ارتباطات در ۶ ماه اول سال خبر داد و گفت: بازار ارتباطات تا پایان برنامه ششم توسعه ۵/ ۲ برابر می‌شود.
 
برات قنبری به روند رو به رشد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا اشاره و اظهار کرد: تا پیش از این فناوری ارتباطات (مخابرات) با فاصله بسیاری نسبت به فناوری اطلاعات در صنعت ICT در حال پیشروی بود، اما امروز شاهد آن هستیم که این دو فناوری در حال نزدیک شدن به هم هستند. وی سهم ارتباطات در بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را ۵۰ درصد عنوان کرد و از هدف‌گذاری صورت گرفته برای توسعه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات و رسیدن به همبستگی و یکپارچگی این بازار خبر داد.
 
قنبری ادامه داد: در ۶ ماه اول امسال بازار فناوری ارتباطات کشور بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است و به تدریج با افزایش سرویس‌های جدید مبتنی بر فیبرنوری و تبدیل سیم مسی به فیبر، پیش‌بینی می‌کنیم زودتر از زمان مدنظر در برنامه ششم توسعه، به رشد ۵/ ۲ برابری بازار فناوری ارتباطات دست یابیم. مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات تاکید کرد: برمبنای هدف‌گذاری انجام شده و رسیدن به یکپارچگی در این بازار باید تا پایان برنامه ششم توسعه، بازار فناوری اطلاعات نیز بیش از ۵برابر و بازار پست بیش از ۷ برابر رشد داشته باشد. رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه دستیابی به این اهداف دوراز دسترس نیست، گفت: با وجود نقش‌آفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه خدمات و کسب و کارهای نو در کشور، اهداف شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» با افزایش سهم ICT در تولید و بهره وری محقق می‌شود.

​​