بازار سرمایه

7 شرکت شتاب دهنده در فرابورس پذیرش شدند

هفت شرکت شتاب دهنده با سرمایه ۱۶۵میلیارد تومانی از فرابورس موافقت اصولی دریافت کرده اند.
 
امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس در مراسم انعقاد تفاهم نامه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با فرابورس با بیان اینکه تاکنون ۲۰صندوق سرمایه گذاری جسورانه (VC) برای پذیرش در فرابورس درخواست داده اند، گفت: سه صندوق تاکنون در این زمینه پذیرش و ۱۲۰میلیارد تومان منابع از بازار جمع آوری شده است.
وی افزود: یک صندوق سرمایه گذاری جسورانه (VC) به زودی پذیرش خواهد شد. این در حالی است که هفت شرکت شتاب دهنده نیز با سرمایه ۱۶۵میلیارد تومانی از فرابورس موافقت اصولی دریافت کرده اند.
این مقام مسوول از درخواست ۹شرکت جسورانه با سرمایه ۲۰۰میلیارد تومانی برای دریافت مجوز موافقت اصولی سخن گفت و افزود: در بازار دارایی های فکری نیز ۶تقاضا شامل دو طرح صنعتی و ۴مدل کسب و کار به ارزش ۴میلیارد تومان در فرابورس معامله شده اند.
هامونی همچنین با بیان ثبت ۲۲۷تقاضا برای حضور در بازار دارایی های فکری شامل ایده، اختراع و مدل کسب و کار گفت: پذیرش شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای رونق بازار دارایی های فکری در حالی در دستورکار فرابورس قرار گرفته که تاکنون تنها متقاضیان پارک علم و فناوری پردیس به این موضوع اختصاص داده می شد.
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به عنوان اولین و بزرگ ترین پارک دانشگاهی کشور، مبنای پذیرش شرکت ها در بازار دارایی فکری فرابورس خواهد بود، گفت: فرابورس در حوزه معاملات الگوریتمی سهام به شدت به داده پردازی و رشته های مهندسی که به ظاهر با بازار مالی نامرتبط هستند نیاز دارد و حتی در رشته حقوق نیز می توان با ارایه مثال های مختلف، به توسعه معامله الگوریتمی در بازار کمک کرد.

​​