رگولاتوری

توسط وزیر ارتباطات در اینستاگرام

جدول تعرفه‌های جدید اینترنت ADSL و VDSL اعلام شد

جدول تعرفه های جدید اینترنت پرسرعت ثابت غیرحجمی (ADSL) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات منتشر شد.
CRA.PNG
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدجواذ آذری جهرمی با انتشار این جدول تعرفه ها توضیح داد: تعرفه سرویس های غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه(Fair Usage Policy)  بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد.
او افزود: شرکت ها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند و طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اجرای تعرفه های جدید در قیاس با تعرفه قبلی، حداقل حدود 30 درصد کاهش هزینه برای کاربران پیش بینی می‌شود و کاربران اطمینان داشته باشند که حتی با وجود مفهوم مصرف منصفانه بیش از 80 درصد کاربران دیگر نیازی به خرید حجم یا پرداخت هزینه اضافه نخواهند داشت.
جهرمی یا اشاره به اینکه سرعت خریداری شده باید به وسیله شرکت ها تضمین شود و اشتراک بین تعداد زیاد کاربر معنا ندارد، اظهار داشت: این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکت ها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه 128 کیلوبیت در ثانیه تا پایان دوره ماهانه خواهند بود و در مصرف منصفانه ترافیک داخلی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ می‌شود.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه اینکه این تعرفه صرفا برای دسترسی ثایت است، تاریخ اجرای این مصوبه را قبل از 10 آذر ماه 96 عنوان کرد.
 
 

​​