باندپهن ثابت

وزیر ارتباطات: پیام‌رسان‌های خارجی محدود نمی‌شود

منبع: ISNA

wait-telegram-launched-voice-calls-w600-4-696x398.jpg

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه پیام‌رسان‌های داخلی به معنی محدودسازی برخی پیام‌رسان‌های خارجی و قطع و وصل آنها نیست اما در مجموع به دنبال توسعه کسب‌و کارهای جوانان ایرانی در پیام‌رسان‌های داخلی هستیم. محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال اظهار کرد: ارتباطات اولین موضوعی بود که بعد از زلزله اخیر می‌توانست شرایط را به حالت قبل بازگرداند اما متاسفانه ساعت‌های طلایی برقراری ارتباطات را از دست دادیم ولی در حال حاضر شرایط و وضعیت به حالت خوب بازگشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: مسوول بحران وزارت ارتباطات با همکاری دانشگاه امیرکبیر مامور شده است تا در زمینه شرایط بحرانی و چگونگی آن مطالبی را استخراج کند. وی اظهار کرد: تجمع تماس‌ها در منطقه زلزله‌زده بالا است که البته به دلیل نیازمندی‌های آن بوده است اما ما به دنبال آن هستیم که ظرفیت خوبی را با افزایش خدمات و ارتباطات بدهیم. جهرمی خاطرنشان کرد: شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت به زودی مدل‌های فروش اینترنت را که البته باید توامان منافع کاربر نهایی و شرکت‌ها را با هم داشته باشد، اعلام خواهند کرد. ضمن اینکه تا ۱۰ آذر منتظر واکنش شرکت‌ها و مردم در این باره خواهیم بود. وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۸۰ درصد کاربران از بسته‌های جدید راضی خواهند بود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: به پیام‌رسان‌هایی که از سمت مرکز ملی فضای مجازی معرفی شده‌اند خدماتی را ارائه خواهیم کرد که پهنای باند متناسب، تعرفه تدریجی و... و توسعه فعالیت‌های لازم برای آنها بخشی از این حمایت‌ها بوده است. جهرمی گفت: مردم نباید احساس ناخوشایندی بابت از بین رفتن حریم خصوصی آنها و درز اطلاعات، نشر اطلاعات و بهره‌برداری غیرمجاز از آنها داشته باشند. وی تاکید کرد: توسعه پیام‌رسان‌های داخلی برای توسعه کسب‌وکار جوانان ایرانی در دستور کار است و از این کار حمایت می‌کنیم.

​​