سخت‌افزار

بازار کامپیوتر تعطیل شد

مریم عسگری - فناوران : بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری و دیجیتال از اواخر هفته گذشته تا روز قبل در تعطیلات به سر برد.
 
بررسی های بازاری مشخص کرده است که تعطیلات ابتدای هفته در کنار تشدید نوسانات نرخ دلار آزاد در هفته های اخیر به تعطیلی بازارهای کامپیوتر منجر شده است.
البته برخی از فعالان بازار هم وقوع زلزله در شهرهای غربی کشور را از دلایل تعطیلی بازار عنوان کردند؛ زیرا برخی از کسبه برای کمک عازم شهرهای غربی شدند.
علی شهبازی یکی از فعالان بازار کامپیوتر با بیان این مطلب که برخی از بازارهای کامپیوتر از روز چهارشنبه هفته گذشته در حالت نیمه تعطیل و از روز شنبه در حالت تعطیل به سر می برد، گفت: تمام بازارهای کامپیوتر از روز چهارشنبه هفته گذشته در حالت نیمه تعطیل به سر می برند و به نظر می رسد این روال تا پایان آبان ماه ادامه داشته باشد؛ زیرا از خرید و فروش در بازار خبری نیست.
این فعال بازار با بیان این مطلب که برخی از بازارهای کامپیوتر هم از روز شنبه تا دوشنبه تعطیل بوده اند، گفت: هیچ خریداری در بازار وجود ندارد و به همین دلیل کسبه واحدهای تجاری و فروشگاهی را تعطیل و بازار رساما تعطیل شد.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش گفت: گرانی، نبود مشتری و بروز برخی اتفاق های تلخ برای هموطنان دست به دست هم دادند تا بازار تعطیل شود.
کارشناسان هم با تایید این موضوع گفتند: مهم ترین عامل تعطیلی بازار نبود مشتری است و حتی اگر کشور در بدترین وضعیت قرار گیرد؛ اما بازار  مخاطب و خریدار داشته باشد، کسبه بازار را تعطیل نمی کنند. ولی در شرایط فعلی نبود مشتری روی تمام مسایل تاثیر گذاشته و به تعطیلی بازار منجر شده است.
کارشناسان پیش بینی کردند پاییز و زمستانی سردتر از سال قبل را در بازار کامپیوتر شاهد باشیم.

​​