فناوری اطلاعات

ناصرعلی سعادت: حوزهIT در ایران شش برابر عقب تر از حوزه CT است

saadat nasr.jpg

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درباره سرمایه گذاری 3.5 تریلیون دلاری دنیا در حوزه آی تی گفت: در دنیا نسبت IT به CT حدود 60 به 40 است در حالی که این رقم در ایران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT است.

 
ناصرعلی سعادت در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان، با بیان اینکه CT به تنهایی نمی تواند پیشرفت کند و باعث موفقیت شود، اظهار کرد: هر کاری که برای CT می کنیم باید شش برابر آن را برای IT انجام دهیم تا این دو به هم برسند و به صورت برابر ادامه راه دهند. استان اصفهان از استان های پیشروی حوزه آی تی در کشور است و در حد نمایشگاه الکامپ تهران به حساب می آید و همانند آن 23 سال است که برگزار می شود. وی درباره کمبود فضای نمایشگاه اصفهان افزود: نبود فضای کافی لطمات زیادی را به رشد صنعت می زند. در سال های گذشته قسمت پژوهش در کنار این نمایشگاه برگزار می شد و حمایت از شرکت های نوپا انجام می گرفت.
 
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: با توجه به کمبود فضا نتوانستیم در این نمایشگاه در خدمت بسیاری از شرکت ها و استارت آپ ها باشیم، به طوری که در این نمایشگاه تنها 15 شرکت نوپا و استارت آپی حضور داشتند. البته در نمایشگاه سال گذشته 80 استارت آپ حضور داشتند که طی دو سال به 450 استارت آپ رسیده اند. 

​​