فناوری اطلاعات

هک یکی ازپربازدیدترین وب‌سایت‌های جهان تایید شد

 
وب‌سایت imgur.com که یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌های جهان است، وقوع یک حمله هکری در سال 2014 و به سرقت رفتن اطلاعات 1.7 میلیون آدرس پست الکترونی و گذرواژه آن‌ها را تایید کرد.
 
هک یکی ازپربازدیدترین وب‌سایت‌های جهان تایید شد
به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از سی‌نت، از آنجا که این وب سایت هرگز اطلاعات شخصی واقعی شامل نام، آدرس و شماره تلفن کاربران را دریافت نکرده است، در این حمله هکری اطلاعات شخصی کاربران به سرقت نرفته است. حساب‌های کاربری به سرقت رفته در این حمله تنها بخش کوچکی از اطلاعات 150 میلیون کاربر ماهانه این سایت است.
وقوع این حمله هکری به مدت 4 سال و تا قبل از ارسال این اطلاعات برای یک متخصص امنیت استرالیایی به نام تروی هانت ، کاملا مخفیانه باقی مانده بود. هانت که یک سرویس آنلاین هشدار نقض اطلاعات موسوم به Have I Been Pwend را ارائه می‌کند، در روز پنجشنبه گذشته که یکی از تعطیلات رسمی بود، شرکت Imgur را از وقوع این حمله مطلع کرد و بازنشانی گذرواژه حساب‌های هک شده از روز جمعه آغاز شد. سپس شرکت Imgur یک اطلاعیه عمومی در این رابطه منتشر کرد تا به تمام کاربران خود هشدار دهد.
انتشار خبر این حمله هکری، آخرین قلم از یک فهرست طولانی است که در سال جاری میلادی درباره وقوع حملات هکری به وب‌سایت‌های پربازدید مانند LinkedIn، MySpace و Yahoo در طول دهه گذشته منتشر شده است. 
روی سگال، یکی از کارکنان ارشد شرکت Imgur در این رابطه گفت که شرکت در حال انجام تحقیقات درباره نحوه دسترسی هکرها به اطلاعات کاربران است و تاکید کرد ساختار امنیتی سایت از زمان وقوع حمله تاکنون بهبود یافته است. 

​​