تلفن همراه

آخرین وضعیت ارتباطی مناطق وقوع زلزله در استان کرمان

 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم اکنون وضعیت شبکه ارتباطی کانون وقوع زلزله پایدار همراه با ترافیک است، گفت: هم اکنون حداکثر ظرفیت در سیستم های ارتباطی کانون وقوع زلزله امروز کرمان برقرار شده است و شبکه ارتباطی در دیگر روستاهای زلزله دیده نیز بدون مشکل مشغول به فعالیت است.
 
در پی وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری امروز (جمعه) صبح در کرمان، مسعود الهامی مدیرکل ICT استان کرمان از روستای گورک کانون وقوع زلزله درباره آخرین وضعیت ارتباطی این منطقه بعد از وقوع زلزله به خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در همان دقایق ابتدایی وقوع زلزله به منطقه اعزام شدیم که علیرغم وقوع حادثه اما وضعیت ارتباطی در منطقه زلزله زده پایدار اما همراه با ترافیک بود. 
وی با اشاره به وقوع قطعی برق حدود ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح امروز، افزود: در پی قطعی برق در منطقه، سیستم های ارتباطی بعد از اتمام شارژهای تامین برق، قطع شدند. اما با اتصال مجدد برق، سیستم های ارتباطی نیز در سرویس قرار گرفتند و هم اکنون نیز به صورت پایدار، فعال هستند. 
الهامی با بیان اینکه حداکثر ظرفیت در سایت پوشش دهنده مناطق زلزله زده ایجاد شده است، اظهار کرد: مانیتورینگ شبکه نشان می دهد که بعد از رسیدن نیروهای امدادی و نیاز ارتباطی اهالی منطقه، شبکه های ارتباطی مناطق زلزله زده اگرچه پایدار هستند اما با ترافیک روبرو هستند. ضمن اینکه ارتباطات ثابت منطقه بدون هیچ قطعی و مشکلی برقرار است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان درباره وضعیت ارتباطی دیگر مناطق زلزله زده خاطر نشان کرد: در 25 روستای دیگر زلزله زده وضعیت ارتباطی با خوبی به فعالیت خود ادامه می دهد.
بنابه این گزارش، روستای گورک کانون وقوع زلزله امروز (جمعه) صبح استان کرمان بود که در ۷۵ کیلومتری شهر کرمان قرار دارد

​​