باندپهن ثابت

وزیر ارتباطات: تعرفه اینترنت ثابت همه شرکتها براساس جلسه امروز رگولاتوری تا پایان امروز نهایی و از فردا اجرایی میشود

وزیر ارتباطات با انتشار پستی در صفحه رسمی اینستاگرام خود، نتایج جلسه صبح امروز رگولاتوری با مدیران شرکتهای FCP را تشریح کرد.

 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمد جواد آذری جهرمی نوشت: بنا بر اعلام رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ صبح امروز جلسه‌ای با شرکتهای ارائه کننده خدمات دسترسی ثابت برگزار شد. که در این جلسه انطباق تعرفه اعلامی شرکتها با مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات بررسی شد.
 
به گفته وی در خصوص اینکه در مصرف منصفانه برای مشترکین سقفهای مجزایی برای داخل و بین الملل لحاظ شود؛ مورد تایید نیست و صرفا در محاسبه شمارش مصرف نسبت یک به دو بایستی لحاظ شود. بدین معنا که اگر مصرف منصفانه‌ی اعلام شده برای یک شرکت سیصد و بیست گیگابایت است مشترک می‌تواند یکصد و شصت گیگابایت اینترنت خالص و یا سیصد و بیست گیگابایت ترافیک داخلی خالص مصرف کند. در صورت مصرف ترکیبی هم نسبت یک به دو لحاظ خواهد شد.
 
وزیر ارتباطات تصریح کرد به منظور رقابت بیشتر بین شرکتها؛ مخابرات ایران موظف شده است درخواست جابجایی مشترکین را ظرف یک روز انجام دهد تا مشترکین بتوانند سرویس دهنده خود را با کمترین دردسر جابجا کنند. همچنین تعرفه همه شرکتها بر این اساس تا پایان امروز نهایی و برای فردا اجرایی خواهد بود.
 
به گفته جهرمی تاخیر حادث شده در اجرای مصوبه به دلیل احقاق حقوق مصرف کنندگان بوده است.
 
بنابر اعلام وزیر ارتباطات بنا شد که میزان سرعت مشترکین پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه برای همه سرویس‌ها یکسان نباشد و سقف سرعتهای جدید در هفته جاری مجددا به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب پیشنهاد گردد.
 
وزیر ارتباطات تصریح کرده "از مرور تعرفه های اعلامی با شرایط نهایی شده فوق الذکر، می‌توان تفاوت‌ها و بهبود قابل توجه نظام تعرفه‌ای دسترسی ثابت به نفع مشترک نهایی را ملاحظه کرد و به مرور زمان و طبیعتا بزرگ تر شدن حجم بازار، ضمن رقابت جدی تر در بازار، هزینه های تمام شده کاهش خواهند یافت و شرایط تعرفه‌ای ارائه شده مطلوب تر و نزدیک‌تر به آنچه در کشورهای توسعه یافته جاری است، خواهد شد.
 
وزیر ارتباطات در پایان نوشتار خود تصریح کرده انجام تغییرات بزرگ همواره نیازمند همراهی مردمی است، از این رو از همراهی شما و انعکاس نظرات ارزشمندتان تشکر می‌کنم.
 
 

​​