اینترنت و شبکه

هزار میلیارد تومان برای توسعه ICT در مازندران سرمایه گذاری شد

 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تا پایان سال همه شهرهای مازندران تحت پوشش شبکه 4G قرار می گیرند، گفت: با رشد 2.5 برابری بازار ICT در کشور، سهم شهرستان محمودآباد از این رشد یکصد میلیارد تومان می شود.
به گزارش تماس نیوز، مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز (پنجشنبه) صبح در همایش روز بزرگداشت مجلس در محمودآباد مازندران سخن می گفت، با بیان اینکه در سال گذشته 25هزار میلیارد تومان برای توسعه ICT سرمایه گذاری شده است، گفت: این میزان سرمایه گذاری در استان مازندران به هزار میلیارد تومان می رسد که باعث اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساختی بوده است.
 
 
وی افزود: سرمایه گذاری انجام شده در استان مازندران در حوزه ICT باعث ۱۳ برابر شدن شبکه ارتباطی پهنای باند، توسعه زیرساخت های فیبر نوری، برخورداری تمام شهرهای استان از اینترنت 3G و ارایه اینترنت 4G به ۴۸ شهر استان شد.
 
براری با اشاره به اینکه در پایان برنامه ششم توسعه کشور باید به رشد 2.5 برابری بازار ICT کشور برسیم، اظهار کرد:به عبارت دیگر بازار این حوزه باید به بیش از 100 هزار میلیارد تومان برسد که در این میان سهم شهرستان محمود آباد بیش از 100 میلیارد تومان خواهد بود.
 
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروزه دولت به صورت جدی به دنبال کم کردن هزینه های مردم با استفاده از فناوری بوده تا با ایجاد کسب و کار شرایط و خدمات بهتری را برای مردم فراهم سازد، تصریح کرد: مهم ترین سبد درآمدی استان مازندران در حوزه های گردشگری، کشاورزی، طیور و صنایع مرتبط با دریا است و با نگاه جدید به آن می توانیم موجب رونق اقتصادی در مازندران شویم. 
 
وی افزود: محمودآباد تقریباً 0.12 درصد جمعیت کشور را داراست که تعداد سیم کارت های موبایل این شهرستان از تعداد جمعیت آن بیشتر است.
 
به گفته براری هم اکنون همه 58 شهر مازندران تحت پوشش شبکه 3G  قرار دارد و هم اکنون 42 شهر این استان دارای شبکه 4G هستند که تا پایان سال تمام شهرهای مازندران تحت پوشش شبکه نسل چهارم شبکه تلفن همراه قرار می گیرند.
 
این مقام مسوول با بیان اشاره به اینکه مطابق قانون برنامه ششم توسعه باید به رشد 2.5 برابری بازار  ICTکشور برسیم، خاطرنشان کرد: بعبارتی دیگر در پایان سال ششم بازار ICT باید به یکصد میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

​​