تجارت الکترونیک

مدیرعامل جدید تاکسیرانی تهران: 10 درصد رانندگان یک تاکسی اینترنتی سوابق خطرناک دارند

منبع: ITmen

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران از گزارش تکان دهنده یک نهاد امنیتی درباره استخدام افراد خطرناک در یک آژانس اینترنتی پرده برداشت.

علیرضا قنادان، مدیر عامل سازمان تاکسی رانی تهران و رییس سابق هیات مدیره شرکت کارپینو در توییتی با هشتگ های اسنپ و تپسی نوشت: در جلسه روز سه شنبه گزارشی از بررسی سوابق جرایم کیفری «بسیار خطرناک» یک نمونه هزار نفری از رانندگان یکی از تاکسی های اینترنتی شناخته شده در هفته اخیر از سوی یکی از نهادهای انتظامی اعلام شد. 
قنادان مدعی شد: گزارش واقعا تکان دهنده بود. براساس آن ۱۰ درصد از یک نمونه ۱۰۰۰ نفری رانندگان ثبت شده، جرایمی نظیر دزدی به عنف، اخاذی، زورگیری، چاقوکشی و حبس سنگین در پرونده دارند.
وی با بیان اینکه این گزارش حتی برای طرفداران این آژانس های اینترنتی تکان دهنده بود، گفت: این روند شرم آور جذب راننده را متوقف کنید!
مدیرعامل تاکسی رانی تهران گفته است که این تحقیق برای سنجش ادعای آژانس های اینترنتی مبنی بر کنترل سوءپیشینه رانندگان انجام شده است.
قنادان افزود: در لندن مجوز اوبر در ابتدای سپتامبر گذشته، به دلیل نقص در سیستم کنترل پیشینه رانندگان لغو شد.
براساس این گزارش اسنپ و تپسی مدعی هستند که از تمام رانندگان خود گواهی عدم سوءپیشینه دریافت می کنند. البته در ماجرای پرسروصدای تجاوز یکی از راننده های اسنپ به مسافر خانمش در راه فرودگاه امام، مشخص شد که وی با مدارک شخص دیگری در اسنپ مشغول به کار بوده و روند جذب راننده این شرکت مشکل داشته است.
عدد 10 درصدی وجود رانندگان با سوءپیشینه خطرناک در این آژانس های اینترنتی نشان می دهد که یا روال صدور گواهی سوءپیشینه مشکل دارد یا جذب رانندگان براساس ادعاهای انجام شده، در رقابت پرفشار میان تاکسی های اینترنتی صورت نمی گیرد.
نکته آخر اینکه سازمان تاکسی رانی به نوعی رقیب آژانس های اینترنتی محسوب شده و خواستار توقف فعالیت اسنپ و تپسی یا نظارت بیشتر بر آنهاست.

​​