تلفن همراه

رگولاتور: تقویت رقابت و ایجاد سامانه های نظارتی هوشمند از اولویت های رگولاتوری است

رییس سازمان تنظیم مقررات وارتباطات اردیویی با ضروری دانستن تقویت نظارت هوشمند بعنوان یکی از اولویت‌های رگولاتوری، گفت: تقویت رقابت از طریق آزادسازی و تغییر ساز و کارهای تعرفه‌گذاری و ایجاد سامانه‌های نظارتی هوشمند از اولویت‌های اهداف رگولاتوری در یک سال پیش روست.
 
 
حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تقویت رقابت از طریق آزادسازی و تغییر ساز و کارهای تعرفه‌گذاری و ایجاد سامانه‌های نظارتی هوشمند از اولویت‌های اهداف رگولاتوری در یک سال پیش روست، گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پس از ۱۴ سال فعالیت دوره گذار به نسل چهارم رگولاتوری را طی می‌کند و بر همین اساس باید در اقدامات مرتبط با حوزه وظایف سازمان خود را با روندهای موجود در دنیا منطبق کنیم.
وی افزود: در بخش تقویت رقابت از طریق ساز و کارهای تعرفه‌گذاری باید به سمت آزادسازی تعرفه‌ها حرکت کنیم که البته بخشی از این کار در معاونت بررسیهای فنی و صدور پروانه آغاز شده و باید در آینده نزدیک کامل شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح تقویت نظارت هوشمند بعنوان یکی دیگر از اولویت‌های رگولاتوری اظهار کرد: بخش نظارت رگولاتوری باید با ایجاد سامانه‌های نظارتی هوشمند در راستای صیانت مطلوب‌تر از حقوق مردم و کاربران حرکت کند.
فلاح جوشقانی موفقیت در پیاده‌سازی این دو اولویت را پیش شرط حرکت به سمت رگولاتوری نسل چهارم عنوان کرد و ادامه داد: تحقق این موضوع نیازمند تلاش و مشارکت همه دست‌اندرکاران در این حوزه، اصلاح مقررات و حذف مقررات زاید و بالابردن کیفیت نظارت در همه بخش‌‌هاست.
بنابه این گزارش، مراسم تودیع صادق عباسی شاهکوه معاون پیشین بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری و معارفه نسترن محسنی بعنوان سرپرست جدید این معاونت دیروز در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شد. 

​​