اپراتورها

وجود 100 نقطه کور در پوشش تلفن همراه مشهد

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات خراسان رضوی گفت: حدود 100 'نقطه کور' پوشش دهی تلفن همراه اول در شهر مشهد شناسایی شده است.
 
محمد هاشم بختیاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نقاط کور امکان برقراری ارتباط از طریق تلفن همراه اول به دلیل کمبود آنتن های مخابراتی بی.تی.اس وجود ندارد و آنتن دهی دچار اختلال می شود.
وی اظهار کرد: عدم استقرار آنتن های مخابراتی در مناطقی از شهر مشهد به دلیل عدم صدور مجوز نصب آنتن و یا تمایل نداشتن برخی مالکان ساختمان برای تمدید قرارداد نصب آنتن به دلیل تبلیغات سوء در زمینه خطرات آنتن های مخابراتی بر روی بدن، روی می دهد. 
وی گفت: طبق پیگیری ها و رایزنی های انجام شده با همکاری نهادهای ذیربط از قبیل شهرداری مشهد، آنتن های مخابراتی تا پایان امسال در مناطق دچار اختلال نصب شده و نقاط کور آنتن دهی تلفن همراه اول به حداقل خواهد رسید.
بختیاری افزود: پوشش دهی تلفن همراه اول هم اکنون در مشهد و دیگر شهرستان های این استان در سطح پایداری کامل است.
وی اظهار کرد: اختلال شب گذشته و بامداد امروز تلفن همراه اول در شرق مشهد و مناطقی مانند بولوار جمهوری اسلامی و میدان حافظ به دلیل خرابی در شبکه رخ داد که با انجام تعمیرات و تلاش کارکنان مخابرات این اختلالات برطرف شد.
وی گفت: اختلالات قابل پیش بینی در تلفن همراه اول برای اجرای عملیات ارتقای شبکه قبل از وقوع به وسیله پیامک به مشترکان اطلاع رسانی می شود.
هم اکنون بیش از چهار میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت 6 میلیون نفری خراسان رضوی مشترک همراه اول هستند.

​​