رگولاتوری

وزیر ارتباطات: نقش دستیاران جوان با توجه به سرعت تحولات فناوری بسیار مهم است

منبع: وزارت ارتباطات
مهندس آذری جهرمی در دیدار با اعضای شورای دستیاران جوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تحولات سریع حوزه فناوری و لزوم تغییرات متناسب با تحولات روز به‌ویژه تغییرات ساختاری در حوزه سازمانی و نیروی انسانی نقش دستیاران جوان را بسیار مهم دانست.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای شورای دستیاران جوان وزارت ارتباطات دیدار و گفت وگو کرد.
مهندس آذری جهرمی در این دیدار ضمن بیان انتظارات از دستیاران جوان وزارت ارتباطات و دستگاه‌های تابعه، به نقش کلیدی دستیاران جوان در حوزه‌های سازمانی خود اشاره و خاطرنشان کرد: دستیاران جوان باید گوش شنوای سازمان برای صحبت های افراد بوده و هم نقش نظام دریافت بازخوردها و هم نقش نظام تسهیل‌گر را ایفا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان نقش مهم شورای دستیاران جوان و تعبیر وزارت در سایه برای دستیاران جوان، عنوان کرد: پیگیری ساختار تحول گرا و آرمان گرا، شناسایی استعدادها و افراد دارای ظرفیت در مجموعه وزارت، تبادل نظر و ارزیابی وضعیت موجود، پرهیز از خصلت های محافظه کارانه، استخراج مشکلات سازمان ها، بیان صریح واقعیت‌ها، مشکلات و معضلات، انتقال پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات کارکنان به مسوولان سازمان، پیگیری و انجام اقدامات بصورت علمی و مطالعه و پیگیری مباحثی همچون نظام مدیریت دانش، ارتقای سازمانی کارکنان، سنجش رضایت شغلی، رفتار سازمانی و روحیه و سلامت کاری از جمله انتظارات اصلی از دستیاران جوان است.
وی در این دیدار با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات و دستگاه‌های تابعه دارای پرسنل توانمند و با دانش علمی است، افزود: نوسازی اداری یک فرصت بوده که باید متناسب با تغییرات روز باشد و درصورتیکه تغییرات ساختاری متناسب با تحولات روز و بدون راهبرد مشخصی صورت پذیرد، منجر به ناپایداری می‌شود. 
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اعلام اینکه روندهای جهانی مبین این است که رشد شاخص‌های اقتصادی به سمت فناوری اطلاعات گرایش دارد، گفت: چالش‌های احتمالی که عموماً در اثر تغییرات بوجود می‌آیند باید با برنامه‌ریزی صحیح، مدیریت شده و به فرصت تبدیل شوند و ماموریت‌های ما نیز متناسب با تغییرات روز تعیین و اجرایی شوند.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید همچنین تاکید کرد: نگاه وزارت ارتباطات نیز باید متفاوت باشد و با توجه جهت‌گیری برنامه ششم توسعه، ماموریت اصلی و تمرکز این وزارتخانه بر روی فناوری اطلاعات است.
وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر یکی از ماموریت اصلی وزارت ارتباطات موضوع اشتغال است که در این راستا موضوع اقتصاد دیجیتال در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و در مراحل بعدی نیز با جذب سرمایه‌گذاری و رفع موانع، تلاش خواهیم کرد گام بزرگی درجهت اشتغال جوانان به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات برداریم.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه براساس اعلام فعالان ایرانی حوزه برنامه‌های کاربردی در نمایشگاه باکوتل، بیش از 35 هزار شغل صرفا در بخش توسعه نرم افزارهای موبایل محور در سال جاری در کشور ایجاد شده و فرصت‌های جدیدی نیز برای کسب و کار جوانان در این خصوص فراهم شده است، اظهار کرد: با یک دگرگونی در ساختار مجموعه ها و نیروی انسانی مواجهیم و باید نگاشت این دگردیسی پایدار باشد تا از یک نقطه پایدار دینامیکی به سمت نقطه پایدارتری برویم و اهداف تعیین‌شده در این حوزه محقق شوند.
بنابه این گزارش، در ابتدای جلسه مجتبی جوانبخت دستیار وزیر در امور جوانان و رییس شورای دستیاران جوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش مختصری از اقدامات صورت‌گرفته توسط شورا ارایه کرد.

​​