امینت

رییس جمهور: قول می دهیم دستمان روی فیلترینگ نرود

منبع: تسنیم
رئیس جمهور در همایش حقوق شهروندی ضمن حمایت از اقدامات وزیر ارتباطات گفت: بخش مهمی از حقوق شهروندی  دسترسی به ارتباطات آسان ارزان امن و با حفظ حریم خصوصی است.
 
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در همایش حقوق شهروندی پس از پایان گزارش آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات گفت: وزیر جوان کابینه دوازدهم فعالیت‌های اززشمندی را در زمینه ارتباطات داشته است. فکر می‌کنم بخش مهمی از حقوق شهروندی مردم در زمینه ارتباطات دسترسی به ارتباطات آسان ارزان امن و با حفظ حریم خصوصی است.
 
وی افزود: می‌دانیم آقای جهرمی در جایی است که فشار زیادی وجود دارد و از د‌ولت یازدهم ایستادگی کردیم‌ برای اینکه مردم بتوانند ارتباط سهلی را داشته باشد.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: این فشارها وجود دارد و ما همچنان ایستادگی خواهیم کرد. ایشان باید بایستد و مقاومت کند و همه دولت پشت سر ایشان است این داستان ساده نیست، حق بزرگ مردم است اینکه لیسانسه‌ای که معلوم نیست با چه نمره‌ای 140 واحد حقوقی را گذرانده، بخواهد برای سرنوشت یک ملت با اقلیم خود تصمیم بگیرد، شدنی نیست. این از حقوق مهم مردم است حالا اگر یک نفر در مصرف آب اسراف کرد قاضی می‌تواند آب شهر‌ یا یک سد را قطع کند. باید با متخلف برخورد شود و‌ نمی‌توان ملتی را از آب خوردن محروم‌کرد.
 
رییس دولت تأکید کرد: فضای ارتباط مردم با جهان حفظ خواهد شد و وزیر ارتباطات در اینجا قول می دهد تا دستش روی فیلترینگ نرود.
 
روحانی همچنین خاطرنشان کرد: اخلاق برای ما مهم است. اینترنت، کودکان، آینده جوانان و‌ حراست از آن برای ما مهم است و تا روزی که حیات داشته باشم و رئیس‌جمهور باشم، نخواهم گذاشت این کار در کشور انجام شود.

​​