اپراتورها

وزیر ارتباطات: عراقی ها به تعهد خود عمل نکردند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر دایمی شدن کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات مراسم اربعین حسینی در جهت بهبود وضعیت ارتباطات زوار حسینی، گفت: به دلیل عدم انجام این توافقات از طرف عراقی ارتباطات زوار ایرانی اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا مناسب نبود.
 
به گزارش تماس نیوز، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درمراسم تقدیر از خادمان اربعین حسینی در حوزه ارتباطات با اشاره به افزایش جمعیت حاضر در اربعین امسال نسبت به سال های گذشته، گفت: ارزیابی های انجام شده نشان می دهد که با تلاش اپراتورها و شرکت زیرساخت در نواحی مرزی کیفیت ارتباطات مناسب بوده و همچنین با ارایه سرویس وای فای در مرزهای استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان مشکل ارتباطی در این مناطق وجود نداشته است هرچندکه در داخل کشور عراق زائرین از کیفیت ارتباطات شکایت داشتند.
 
 
وی با اشاره به اینکه برای ارایه ارتباطات با کیفیت در عراق با طرف عراقی توافقاتی انجام شده بود، تاکید کرد : به دلیل عدم انجام این توافقات از طرف عراقی ارتباطات زوار ایرانی اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا مناسب نبود و زوار در این خصوص رضایت نداشتند.
 
آذری جهرمی، تصریح کرد: در سال گذشته سرویس های مختلفی مانند وای فای رایگان در مسیر نجف به کربلا ارایه شده بود که به دلیل اینکه امسال امکان ارایه توسط اپراتورهای عراقی فراهم نشده بود، زوار نارضایتی داشتند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه باید دبیرخانه کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطات در مراسم اربعین حسینی با حضور نمایندگان اپراتورها و دستگاه های مرتبط به صورت دایمی فعالیت کند، اظهار کرد: همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوسیله سازمان تنظیم مقررات عراق این مشکلات را پیگیری کند .

​​