لبه تکنولوژی

دعوای مایکروسافت و گوگل وارد مرحله جدیدی شد

منبع: فارس
گوگل ابتدای امروز نسخه ای از بسته نصب مرورگر اینترنتی کروم را در فروشگاه آنلاین ویندوز استور منتشر کرد، اما مایکروسافت به سرعت این بسته را از فروشگاه خود حذف کرد.
 
کاربران با کلیک بر روی نسخه یادشده به سمت یک لینک بارگذاری هدایت می شدند تا مرورگر یادشده را نصب کنند. اما مایکروسافت که از این اقدام گوگل خرسند نشده بود بسته نصب کروم را حذف کرد.
 
مایکروسافت علت این اقدام را نقض سیاست های فروشگاه آنلاین خود اعلام کرده است. این شرکت از گوگل خواسته تا به جای هدایت کاربران به سمت لینک دانلود نسخه کاملی از برنامه کروم را در فروشگاه آنلاین مایکروسافت ارسال کند.
 
این شرکت افزوده برنامه های عرضه شده در فروشگاه ویندوز 10 باید از موتورهای اچ تی ام ال و جاوااسکریپتی که توسط ویندوز 10 ارائه شده استفاده کنند و مرورگر کروم هنوز از موتور Blink خود استفاده می کند. این شرکت باید نسخه ای خاص از کروم را طراحی کند که به سیاست های فروشگاه مایکروسافت وفادار باشد.
 
کارشناسان می گویند علت این اقدام گوگل مقابله با نصب برنامه ها و افزونه های قلابی در محیط مرورگر یادشده است که برخی از آنها در فروشگاه ویندوز هم وجود دارند. در مجموع به نظر نمی رسد نبرد دو طرف در این زمینه در آینده نزدیک به پایان برسد.

​​