بازار سرمایه

برات قنبری از فهرست کاندیداهای مدیرعاملی مخابرات حذف شد؛ دولت در مورد سیدمجید صدری به جمع‌بندی رسید

براساس آخرین شنیده ها از فرایند انتخاب مدیرعامل جدید مخابرات ایران، از میان سه گزینه مطرح، نام برات قنبری از فهرست کاندیدهای مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران خارج شده است.
 
به گزارش فناوران، پس از آنکه رسول سراییان با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صندلی مدیرعاملی مخابرات ایران را ترک کرد و به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات انتخاب شد، بزرگ ترین اپراتور ارتباطی کشور در جست وجوی انتخاب جانشین وی است.
 
اگرچه انتخاب سراییان به عنوان معاون وزیر فاوا سه هفته پیش قطعی شده بود، اما با این حال انتخاب مدیرعامل شرکت مخابرات آنقدر حساس بوده است که همچنان اعضای هیات مدیره به جمع بندی نهایی نرسیده اند.
 
هفته پیش فناوران گزارش داد که برات قنبری معاون سابق وزارت ارتباطات و رییس فعلی هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، مجید صدری مدیرعامل شرکت رایتل و بابک تراکمه عضو هیات مدیره شرکت مخابرات گزینه های اصلی برای جانشینی سراییان هستند.
 
حالا اما آخرین شنیده ها حکایت از آن دارد که برات قنبری از فهرست گزینه های مدیرعاملی شرکت مخابرات حذف شده است. شایعات مختلفی در این باره وجود دارد اما به نظر می رسد حذف نام وی از گزینه ها، به درخواست خودش بوده باشد. در این میان شنیده شده دولت که دو رای از 5 رای هیات مدیره شرکت مخابرات را بر عهده دارد و مالک 40 درصد از سهام مخابرات است، روی نام مجید صدری به جمع بندی رسیده و در انتظار تصمیم اعتماد مبین مالک عمده سهام این شرکت است. صدری عملکرد موفقی در رایتل داشت و توانست در مدت فعالیت خود، شبکه این اپراتور را توسعه داده و به عنوان گزینه اصلی دیتا مطرح شود. 
 
اگرچه به شکل رسمی اعلام نشده که اعتماد مبین به دنبال مدیر عاملی بابک تراکمه است و یا فرد دیگری است که همین موضوع شانس مجید صدری با توجه به نظر مثبت وزیر ارتباطات، را بالا برده است. با تمام این تفاسیر بابک تراکمه در سال های گذشته عملکرد قابل قبولی در مخابرات ایران داشته و مدیران اعتماد مبین از وی شناخت کافی دارند و رشد وی در شرکت مخابرات نیز بر اساس طی کردن پله های مدیریت و از پایین به بالا بوده است نه با انتصاب و سفارش های خاص. 
 
به هر تقدیر همچنان باید دید تصمیم نهایی و مذاکرات سهامداران اصلی شرکت مخابرات ایران به کجا خواهد رسید.

​​