فناوری

بازتاب راه اندازی سامانه جدید ارتباطی بی سیم ایران در رسانه چینی

منبع: ایرنا

یک رسانه چینی ضمن بازتاب اقدام کشورمان در خصوص راه اندازی یک سامانه جدید ارتباطات اینترنتی (تل فای) گفته است این اقدام در نوع خود اقدامی ابداعی به حساب می آید.
بازتاب راه اندازی سامانه جدید ارتباطی بی سیم ایران در رسانه چینی

شرکت مخابرات همراه ایران این سامانه جدید را که برای اینترنت بی سیم به کار می رود‌، تل فای نامگذاری کرده است.
گزارش رسانه چینی حاکی است که این خدمات جدید اینترنتی را ایران در ماه اکتبر رونمایی کرد و در ماه گذشته میلادی هم آزمایش های تکمیلی آن را به پایان رساند.
این گزارش می افزاید که مشترکان تلفن های همراه و کسانی که مایل به استفاده از خدمات تل فای هستند می توانند آن را از طریق نرم افزار تعریف شده در پایگاه اینترنتی شرکت مخابرات همراه ایران نصب کنند.
وای فای در واقع نوعی خدمات اینترنتی است که به مشترکان تلفن هوشمند امکان می دهد بدون اینکه به کابل نیاز داشته باشند با شبکه جهانی اینترنت مرتبط شوند.
کسانی که از این خدمات استفاده می کنند در سفرهای برون مرزی هم می توانند از آن بهره بگیرند و به دلیل با صرفه و سهل بودن آن، کاربران زیادی از این خدمات در سراسر دنیا بهره می برند.
چاینا ارگ می نویسد که ایرانسل دومین اپراتور تلفن های همراه در ایران در ماه اکتبر از راه اندازی چنین شبکه مشابهی خبر داد که تا کنون کاربران موفق به استفاده از آن نشده اند.
مکالمه تلفنی بر بستر 'وای فای' خدمتی نوآورانه و بسیار جدید همراه اول اولین اپراتور ارائه دهنده این سرویس در کشور تحت عنوان 'تلفای' است.
با استفاده از سرویس تلفای، مشترکین همراه اول نیازی به پوشش شبکه تلفن همراه برای برقراری و دریافت تماس نخواهند داشت بلکه تنها با اتصال به شبکه وای فای می توانند مکالمه کنند.
این سرویس برای اولین بار به زائران اربعین حسینی در کشور عراق ارایه شد.
تماس از طریق تلفای مشابه تماس عادی و از طریق شماره گیر گوشی تلفن همراه بوده و نیازی به اپلیکیشن های واسط نیست.
هزینه برقراری تماس تلفای همانند هزینه تماس عادی داخل کشور و دریافت تماس رایگان و بدون هزینه رومینگ بین الملل است.


​​