فناوری

منع تردد در خیابان‌های نیوجرسی برای مقابله اپلیکیشن جهت‌یابی

منبع: ایسنا

مقامات نیوجرسی در نظر دارند برای مقابله با یک اپلیکیشن جهت‌یابی خیابان‌های شهر لئونیا را ببندند.

مشخص است که اپلیکیشن‌های جهت‌یابی آگاه به ترافیک مانند "ویز" (Waze) در برخی جوامع مورد استقبال نیستند.

یک بزرگراه پر از جمعیت می‌تواند گروهی از مسافران را به خیابان‌هایی بفرستد که مشخصا برای بیش از تعداد انگشت‌شماری از خودروها در هر زمان مناسب نیست.

به گزارش نیویورک تایمز، شهر لئونیا در ایالت نیوجرسی آمریکا از 22 ژانویه به بعد، در ساعات اوج رانندگی(6 تا 10 صبح و 4 تا 9 بعد‌از‌ظهر)، 60 خیابان را به روی همه افراد به غیر از ساکنین و کارگران آن خواهد بست. در صورت استفاده از اپلیکیشن جهت‌یابی، شهر حضور در ساعت شلوغی را متوقف می‌سازد.

اگرچه این کار افراط است اما لئونیا در موقعیت غیرمعمولی قرار دارد. وقتی جریان کند ترافیک مردم را به داخل شهر هدایت می‌کند، می‌تواند کابوسی برای ساکنینی باشد که تا زمان رفع ترافیک، امکان ترک خانه را پیدا نمی‌کنند.

تام رو رئیس‌ پلیس منطقه گفت که لئونیا منع ترددهای محدود و هشدار به ارائه دهندگان اپلیکیشن‌های جهت‌یابی را امتحان کرده اما نتیجه این کار، فقط مشکلات ناخوشایند در خیابان‌های دیگر بوده است و رانندگان را نیازمند به تغییر دوباره مسیر می‌کند.

سخنگوی "ویز" گفت: این شرکت به هرگونه تغییر که قانونا جاده را خصوصی اعلام می‌کند، احترام می‌گذارد. این سرویس متعلق به گوگل می‌خواهد برای بهبود بخشیدن تجربه رانندگی همگانی، با شهرها، رانندگان و اصلاح‌کنندگان نقشه به صورت کلی همکاری کند.

سوال این است که آیا راهبرد لئونیا، تحت نظارت قرار خواهد گرفت. به هر حال این خیابان‌ها عمومی هستند و انجام این کار ممکن است به جوامع دیگر سرایت کند.

و البته، این حقیقت باید در نظر گرفته شود که ممکن است مردم به غیر از زندگی یا کار، دلایل واقعا خوبی برای عبور از شهر لئونیا در ساعات اوج ترافیک داشته باشند.

ممکن است اپلیکیشن‌های جهت‌یابی، دردسرهایی را برای ساکنین شهرهای کوچک که برای کنار آمدن با ساعت شلوغی صبح تجهیز نشده‌اند، ایجاد کنند، اما تلاش برای ممنوعیت آنها نیز ممکن است مشکلات خود را به همراه داشته باشد.


​​