فناوری اطلاعات

مدیران استارتاپ‌های میلیاردی در یک قاب

بیش از ۷۰۰ نفر از فعالان  مدیران میلیاردی استارتاپی در شب یلدا گرد هم آمدند تا برای آینده این حوزه تاثیرگذار در اقتصاد دانش بنیان برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری کنند.  
 
به گزارش ایستنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، شب یلدای امسال برای مدیران میلیاردی استارتاپی کشور که بازیگران جدی و جدید عرصه اقتصاد آینده کشور هستند شب ویژه ای بود.  
بنیانگذاران استارتاآپ‌های بزرگ و کوچک، مدیران صندوق‌های خطر‌پذیر، شتاب‌دهنده‌ها، فضا‌های اشتراکی، برگزار‌کنندگان ایونت‌ها و کلاس‌های آموزشی، چهره‌های مطرح فضای مجازی، همچنین حضورمدیران و کارشناسان ریاست جمهوری، قوه قضاییه، پلیس فتا، نهادهای نظامی و انتظامی... ازطرفی شرکت مدیران یا کارشناسان ارشد سرمایه‌گذاران سنتی، بانک‌ها‌، هلدینگ‌های بزرگ مالی، اتحادیه‌ها و رسانه‌های سنتی و... از جمله کسانی بودند که در این جمع شاخص حضور داشتند. این حضور فعال و پرشور آینده اقتصادی نوینی برای کشور نوید می دهد اقتصادی که مبتنی بر ایده های نو، فکر و اندیشه جوانان این سرزمین خواهد بود.
 زیست بوم جدید نوآوری و کسب و کارهای نو مفاهیم نوینی هستند که به کمک توسعه استارتاپ ها و کسب و کارهای دیجیتالی ممکن می شود. «استارتاپ» چند سالی می شود که در ایران نیز رونق پیدا کرده است. برگزاری رویداد های مختلف و گردهمایی های متعدد در طول سال های گذشته کمک کرده تا همزمان با دیگر کشور ها، کاربران ایرانی نیز در تب و تاب راه اندازی استارت آپ قرار بگیرند. 
برگزاری شب یلدایی با رنگ و بوی استارتاپی یکی از تجارب جدید و ارزنده ای است که ماه های پایانی سال ۹۶ اتفاق افتاد. این رویداد، نویدبخش روزهای خوب و امیدبخش برای کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و نوآوری در کشور است.
حضور حداکثری مدیران جوان میلیاردی که چند سالی است اقتصاد سنتی کشور را به چالش کشیده اند و از اقتصادی سخن به میان می آورند که با خود مفاهیم جدیدی به ارمغان آورده است، می تواند راهکاری برای رفع مشکلات موجود در این حوزه و توسعه این نوع کسب و کارها در کشور باشد. چنین گردهمایی هایی می تواند جوانان مستعد و برتر کشور را امیدوار به اتفاقات خوب و موثر در آینده اقتصادی کشور کند، اتفاقی که تاکنون توانسته تعداد قابل توجهی از جوانان مستعد را به بازگشت به ایران ترغیب کند.
باشد که بلندترین شب سال نویدبخش عمری طولانی و بلند برای اقتصاد دانش بنیان، زیست بوم نوآوری و کسب و کارهای نوین دیجیتالی در کشور باشد و هر روز شاهد حضور پررنگ جوانان با انگیزه و دارای ایده های نو در اقتصاد کشور باشیم.

​​