لبه تکنولوژی

انتقاد از همکاری‌نکردن دستگاه‌های بین بخشی/ بیشتر مناطق مشهد باند پهن ندارد

منبع: فارس

مدیرعامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی گفت: بیشتر مناطق مشهد باند پهن ندارد و از شورا درخواست داریم زیرساخت های لازم را برای افزایش پهنای باند فراهم کند.

علی کارگزار در نطق پیش از دستور در یازدهمین جلسه شورای شهر مشهد با بیان حرکت سریع جوامع به سمت فناوری دیجیتال گفت: با اینکه خراسان رضوی همواره از نظر ظرفیت های این بخش در سطح کشور نخست بوده، اما در سال های اخیر به رتبه 24 در تلفن ثابت و رتبه 27 در تلفن همراه رسیده است.
وی ادامه داد: این مشکل به دلیل همراهی نکردن دستگاه های بین بخشی برای مخابرات خراسان رضوی ایجاد شده و مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی به مجوزهای قطره چکانی و سختگیری دستگاه های مختلف پرداخت و گفت: هم اکنون بخش اعظم کلان شهر مشهد فاقد باند پهن است.
وی ادامه داد: خراسان رضوی 3 میلیون و 300 هزار مشترک تلفن همراه دارد و از این تعداد، 2 میلیون نفر مشترک مشهدی داریم.
کارگزار یادآور شد: در یک سال اخیر، تجهیزات عمده ای از موبایل قابل جذب در مشهد به دلیل نبود مجوزهای لازم جذب نشد که این سبب تاسف مدیریت مخابرات خراسان رضوی است.
وی با بیان اینکه تمام امکانات شرکت مخابرات ایران را برای خراسان رضوی همراه کرده ایم، متذکر شد: اعتبارات و تجهیزات لازم تخصیص می یابد، اما مجوزهای لازم در این استان صادر نمی شوند.
مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی با ابزار گلایه مندی از همراهی نکردن دستگاه های مختلف با مخابرات ادامه داد: اگر وضعیت به همین روال پیش رود، اعتبارات مخابرات خراسان رضوی به سایر استان ها تخصیص پیدا می کند.
وی از شورای شهر خواست تا زیرساخت های لازم را برای دستیابی خراسان رضوی به جایگاه اول در مخابرات ایجاد کند و اضافه کرد: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون 8 هزار شغل به صورت غیرمستقیم و 500 شغل به صورت مستقیم ایجاد کرده است.


​​