رسانه‌های اجتماعی

تلگرام صدای نخست وزیر انگلیس را هم در آورد!

 
نخست وزیر انگلیس در سخنانش در نشست داووس از شبکه های اجتماعی بویژه شبکه پیام رسان تلگرام به علت اجرا نکردن مسوولیت هایشان انتقاد کرد.
 
به گزارش صداوسیما از لندن، نخست وزیر انگلیس در سخنانش در نشست داووس از شبکه های اجتماعی بویژه شبکه پیام رسان تلگرام به علت اجرا نکردن مسوولیت هایشان انتقاد کرد.
سخنان «ترزا وی » به صورت زنده در شبکه های تلویزیونی انگلیس از جمله بی بی سی و اسکای نیوز پخش شد که در آن، نخست وزیر انگلیس علاوه بر انتقاد از کوتاهی مدیران شبکه تلگرام در حذف موارد مربوط به ترویج تروریسم، از سرمایه گذاران خواست تا زمانی که مسوولان شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل، فیس بوک و توئیتر، به مسوولیت های خود توجه نکرده اند، از سرمایه گذاری در این شبکه ها خودداری کنند. 
وی تاکید کرد: اکنون مواردی از آموزش و ترویج تروریسم، سوء استفاده جنسی از کودکان و قاچاق انسان در اینترنت رواج دارد و مدیران شبکه های اینترنتی به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند. 
نخست وزیر انگلیس از شرکت مسافربری اوبر، به عنوان نمونه ای از کاربرد نادرست از فناوری ارتباطی نام برد و همچنین، کاربرد تفکرات راست افراطی و چپ افراطی را در حل مشکلات جاری جهان، رد کرد. 
«ترزا می» در بخش دیگری از اظهارات خود در اجلاس داووس بر ضرورت توجه به مهارت های دیجیتال در قرن بیست و یکم تاکید کرد و گفت: انگلیس در نظر دارد کماکان پیشتاز فناوری هوش مصنوعی در جهان باقی بماند. 
نخست وزیر انگلیس با تاکید بر حمایت دولتش از راه اندازی شرکت های دانش بنیان، گفت: باید به آزادی تجارت جهانی توجه شود و دولت ها از حمایت یکجانبه از صنایع داخلی در برابر شرکت های خارجی، دست بردارند.

​​