رگولاتوری

امکان نظارت بر پیامک های تبلیغاتی به صورت USSD فراهم می شود

منبع: فناوران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که امکان نظارت بر پیامک های تبلیغاتی به صورت USSD فراهم می شود گفت: دستگاه ها درباره وظایف شان در قبال پیام رسان های داخلی پاسخگو باشند.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پنجشنبه شب در حاشیه دیدار با استاندار خراسان رضوی در مشهد گفت: اگر یک اپراتور علاقه داشته باشد پیامک های تبلیغاتی برای مشتریان خود ارسال کند باید بسته های تشویقی به آنها پیشنهاد دهد و با اذن مشتری پیامک ها را بفرستد.
به گزارش ایرنا وی افزود: علت ایجاد پیامک های تبلیغاتی چرخش مقرراتی نامناسب است و اگر تبلیغات در چرخه مشروع نباشد، ایجاد مزاحمت می کند.
آذری با بیان این که با تنظیم مقررات برای پیامک های تبلیغاتی، این پیامک ها به 2 دسته کلی و 6 زیر مجموعه با مقررات مخصوص به خود تقسیم شد گفت: در این قوانین اپراتورها تکالیفی دارند و به صاحبان محتوا هم اجازه می دهند کسب و کار مشروع خود را داشته باشند.
عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان این که در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات و کمیسیون های تخصصی، تدوین پورتال برای دسترسی USSD که پیامک ها را چه کسی و در چه زمانی می فرستد و نحوه نظارت بر این فرآیند به تصویب رسیده است گفت: با اجرای این مقررات بسیاری از مشکلات حل شده و منفذی که برای برخی کسب و کارها وجود دارد و برخی می توانند از طریق پیامک ها ارتزاق کنند، بسته می شود و به چرخه اقتصاد برمی گردند.
وزیر ارتباطات همچنین در گفت وگو با خانه ملت، با بیان این که این وزارتخانه در راستای اجرای مصوبه شورای عالی مجازی به تکالیف خود جامه عمل پوشانده است، از اعطای وام کم بهره به متقاضیان توسعه پهنای باند خبر داد.
وی درباره اقداماتی که وزارت ارتباطات در مورد شبکه های اجتماعی بومی انجام داده است، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی مجازی برای هر کدام از دستگاه ها تکالیفی در جهت حمایت از شبکه پیام رسان بومی تعیین شده بود که بخشی از آن نیز برعهده این وزارتخانه گذاشته شد.
وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که وزارت ارتباطات در این راستا انجام داده است تعیین نرخ ترجیحی برای این پیام رسان ها بود که اعمال شده و در حال تبلیغ است.
آذری گفت: تخصیص پهنای باند بر اساس نیاز متقاضیان از دیگر اقداماتی بود که در این خصوص انجام شد، به این صورت که با آنها مکاتبه شده و فضای مورد نیازشان از طریق ایجاد Deta Ceter در اختیارشان قرار گرفت.
وی تاکید کرد: اعطای وام کم بهره از دیگر اقداماتی بود که در این مورد انجام شد که در پی آن متقاضیان به بانک معرفی شدند و هم اکنون نیز در حال طی کردن فرآیند اداری آن هستند.
وزیر ارتباطات گفت: لازم است به غیر از وزارت ارتباطات سایر دستگاه هایی که سهمی در اجرای این طرح دارند نیز در مورد روند اقداماتی که تاکنون در این خصوص انجام داده اند، پاسخگو باشند.


​​