بازار سرمایه

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران: دولت به فکر نجات بازار شب عید ICT باشد

منبع: فارس

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با بیان افزایش ۲۰ درصدی قیمت کالاها در بازار رایانه گفت: اگرچه کاهش نرخ ارز را در آینده نزدیک پیش بینی نمی کنیم، اما امیدواریم دولت برای شب عید هم که شده فکری به حال ارز کند تا بازار از دست نرود. زیرا بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال در بدترین شرایط به سر می برد.

مهدی میرمهدی رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران درباره نوسان و افزایش قیمت ها در بازار فناوری اطلاعات IT گفت: پیرو افزایش قیمت دلار در کشور، شاهد افزایش قیمت کالاها در تمامی بازارها از جمله بازار IT بوده ایم.
وی ادامه داد: در نتیجه افزایش نرخ دلار، هم اکنون قیمت ها در بازار IT حدود 15 و درباره برخی از دسته های کالایی تا 20 درصد افزایش یافته است. برای مثال قیمت یک کالای هزار دلاری حدود 500 تا 600 هزار تومان بیشتر شده است.
به گفته میرمهدی این افزایش قیمت در بازار کاذب است و اگر نرخ دلار تثبیت شود یا به نرخ قبل بازگردد، از بین خواهد رفت، زیرا زمانی که با نوسان نرخ دلار مواجه هستیم، فروشنده ای که کالایی را با قیمت قبل خریداری کرده، بر اساس نرخ جدید دلار قیمت می دهد و به فروش می رساند، زیرا می داند جای این کالای فروخته شده را با قیمت جدید باید پر کند.
وی گفت: تصور نمی کنیم که نرخ دلار کاهش پیدا کند، اما امیدواریم هرچه به عید نزدیک تر می شویم، دولت برای شب عید هم که شده فکری برای کنترل نرخ ارز کند، زیرا با توجه به بازار کساد سال 96 بازار خوبی در شب عید 97 رقم نخواهد خورد.
میرمهدی بیان کرد: برخلاف اینکه مردم فکر می کنند افزایش قیمت دلار به نفع کسبه است، اما افزایش نرخ دلار، بازار را از مشتری خالی می کند و بازار از دست می رود و تنها در صورتی که قیمت ها تثبیت شود، مردم به بازار خواهند آمد.


​​