فناوری

تماشا کنید: هیجان سقوط آزاد با هدست های واقعیت مجازی Gear سامسونگ

منبع: پلازا

کمپانی سامسونگ این امکان را فراهم کرده که افراد علاقمند، هیجان سقوط آزاد و چتربازی را با استفاده از هدست‌ واقعیت مجازی Gear در تونل باد تجربه کنند.

واقعیت مجازی

سامسونگ در همکاری با دست اندرکاران اولین مجموعه سرپوشیده اسکای دایوینگ (skydiving) در هلند پروژه‌ای را تدارک دیده که علاقمندان می‌توانند بدون نیاز به سوار شدن در هواپیما، طعم سقوط آزاد و چتر بازی را در شرایط مختلف و مکان‌های دلخواه بچشند.

این مجموعه اسکای دایوینگ در شهر روزندال (Roosendaal) واقع شده و همانند سایر مجموعه‌های مشابه دارای یک تونل باد است که افراد را در هوا معلق نگه می‌دارد و شرایطی مشابه سقوط آزاد از هواپیما را شبیه سازی می‌کند؛ اما با ورود سامسونگ به ماجرا همه چیز در آنجا رنگ و بوی واقعی‌تری به خود گرفته چرا که کمپانی کره‌ای با استفاده از هدست‌های Gear VR اِلمان‌ها و عناصر واقعیت مجازی را نیز به چیزی که کاربران تجربه می‌کنند افزوده است.

ساز و کار این سیستم بدین شکل است که کاربران هدست Gear VR و کلاه ایمنی را بر سر گذاشته و شهر دلخواه خود برای سقوط آزاد را به اپراتور اعلام می‌کنند. پس از آن خود را در عالم واقعیت مجازی بر فراز آسمان‌ شهر مورد نظر می‌بینند و می‌توانند حس معلق بودن در ارتفاع 3800 متری را به شکلی باورپذیر تجربه نمایند. در حال حاضر آپشن‌های انتخابی کاربران به شهرهای سن‌دیگو، هاوایی و دوبی محدود شده اما سامسونگ اعلام کرده که در آینده شهرهای بیشتری به موارد ذکر شده اضافه خواهد شد.

به نظر می‌رسد این تدبیر سران کمپانی کره‌ای بوده تا با رقم زدن چنین تجربه‌ی هیجان انگیزی برای کاربران، قابلیت‌های تکنولوژی واقعیت مجازی را بیش از پیش برجسته سازند و به رقم فروش هدست‌های Gear VR خود بیافزایند؛ البته پر واضح است که در منزل و بدون وجود تونل باد، کاربران حس واقعی پرش از هواپیما را تجربه نخواهند کرد.

در ویدیوی زیر می‌توانید آنچه که احتمالاً کاربران با انتخاب شهر دوبی تجربه خواهند کرد را مشاهده کنید.

 


​​