لبه تکنولوژی

کسب درآمد 88.3 میلیارد دلاری اپل در سه ماهه اخیر

منبع: پلازا

بر اساس اعلام کمپانی اپل در روز پنج شنبه، این شرکت در سه ماهه ی نخست سال 2018 و بعد از آخرین تعطیلات در ماه دسامبر، توانسته 77.3 میلیون گوشی آیفون را به فروش برساند.
کسب درآمد برای این سه ماهه برابر با 88.3 میلیارد دلار بوده که برابر با 3.89 دلار برای هر سهام رقیق شده بوده است. این عدد به ترتیب، 13 و 16 درصد بیشتر از سالیان پیش بوده و هر دو عدد به نوعی رکورد تمام دوران برای این شرکت به شمار می روند.

البته این تعداد 77.3 میلیون گوشی آیفون از میزان پیش بینی شده توسط کارشناسان کمتر بوده است. بر اساس اعلام بلومبرگ، وال استریت انتظار داشته که اپل 80.2 میلیون دستگاه گوشی را به فروش برساند. در سه ماهه ی نخست سال گذشته، اپل توانست 78.3 میلیون آیفون عرضه کند. فروش آیپد در مقایسه با سه ماهه ی نخست سال گذشته رشد داشته و از 13.08 به 13.17 میلیون دستگاه رسیده است. اما فروش مک از 5.38 به 5.11 میلیون کاهش یافته است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل گفت، بسیار خرسند هستند که بزرگ ترین میزان فروش در سه ماه کمپانی اپل در تاریخ این شرکت را گزارش کنند و این فروش با رشد گسترده ای همراه بوده که شامل بالاترین میزان درآمد از مجموعه محصولات جدید آیفون بوده است. این میزان در تاریخ شرکت برای محصولات بی سابقه و فراتر از انتظارات بوده است. وی گفت که آیفون ایکس از انتظارات آنان فراتر رفته و همچنین اضافه کرد که از زمان عرضه در ماه نوامبر، بالاترین میزان فروش آیفون را داشته است.

خبر بد برای علاقه مندان اینکه، شرکت میزان فروش تکی مدل هایش را اعلام نکرده و بدین ترتیب، سخت است که میزان فروش گل سرسبد محصولات کمپانی را بتوان تعیین کرد.اپل میزان درآمدی برابر با 60 تا 62 میلیارد دلار را برای سه ماهه ی آینده پیش بینی کرده که با 38 تا 38.5 درصد رشد همراه است.


​​