باندپهن ثابت

توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص بیت استریم، مشکلات مشترکین کم مصرف پرسرعت، کیفیت بازیهای آنلاین و تعرفه سایت های داخلی

 
وزیر ارتباطات با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، به برخی سوالات کاربران در حوزه خدمات اینترنت پاسخ داد. 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمد جواد آذری جهرمی در خصوص مسائل مطرح شده در مورد وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی نوشت: با توجه به مصوبه۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تا کنون با دو شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استانهای خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکتها فراهم شده است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت نماید، در صورت وجود مشکل گزارش آن به سامانه۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود".
 
وزیر ارتباطات تصریح کرد: در تعرفه جدید، مشترکین کم مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش میکنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.
 
 
جهرمی در خصوص بهبود کیفیت بازیهای آنلاین گفت: علاوه بر اینکه کیفیت این بازیها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت گردد، تیمی مشغول به مذاکره و پیگیری هستند تا بهبود مناسبی حاصل گردد‌.
 
به گفته وی در تعرفه جدید، شرکتها موظفند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل نموده و سپس نسبت به دائری اقدام نمایند. دائری سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت نماید.
 
وزیر ارتباطات در خصوص لیست سایتهای داخلی که نیم بها محاسبه می‌شوند هم گفت در مصوبه آمده که کلیه سایتهایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند بایستی نیم بها محاسبه گردند. بنابراین لیست پانصد سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه و شرکتهای ارائه دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا نمایند.

​​