لبه تکنولوژی

ارتقای جایگاه ایران در سازمان‌های جهانی استاندارد ICT

منبع: ایسنا

اولین نشست خبری دبیرخانه رسمی کمیته فنی مشترک فناوری اطلاعات با حضور نمایندگان رسانه‌ها در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد.

در این نشست اعلام شد که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با ارائه یک طرح سه‌ساله موفق شد از طریق تایید و کسب مجوز از سازمان ملی استاندارد ایران، دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات را در سازمان متمرکز کند.

اکنون پس از گذشت یکسال از فعالیت این کمیته در سازمان کمیته فنی مشترک فناوری اطلاعات گزارشی از دستاوردها، اقدامات انجام شده و همینطور برنامه های آینده (JTC1) در این نشست اعلام شد.

ارتقای جایگاه ایران در سازمان‌های جهانی استاندارد ICT


دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران  در این باره گفت که ایران در سازمان استاندارد جهانی (GTC1) توانسته از درجه O به درجه P ارتقا پیدا کند.

آذرکار با بیان اینکه در سال 95 توانستیم رسما دبیرخانه رسمی (GTC1) در ایران شد اظهار کرد: ما در ایران پنج کمیته فرعی را در این رابطه داریم که به طور مشخص با درجه جدیدی که کسب کرده ایم، توانسته‌ایم حق رای و اظهار نظر در مجموعه استاندارهای جهانی را کسب کنیم.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر تنها چند کشور اصلی در این حوزه دارای قدرت تصمیم گیری هستند اضافه کرد: ما به عنوان نماینده ایران در این عرصه حق رای و اظهار نظر را کسب کرده ایم که این خود به ما قدرت تاثیرگذاری زیادی را در فضای جهانی استانداردهای حوزه ICT می‌دهد.

او در مورد مزایای این عضویت و ارتقای درجه نیز اظهار کرد: متخصصان ما از این مجرا می‌توانند در جریان بحث و تبادل نظر با متخصصان کشورهای پیشرفته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار بگیرند که در نهایت می‌تواند موجبات ارتقای سطح دانش تخصصی متخصصان ما را فراهم آورد.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با بیان اینکه مشارکت در فضای جهانی این حوزه کار ساده‌ای نیست گفت: این همکاری و مشارکت ما مستلزم تلاش چند برابر متخصصان ما با همکاری نهادهای دانشگاهی برای تدوین مقالات و اسناد متعدد است.
انتهای پیام


​​