لبه تکنولوژی

نیمی از شرکت های دانش بنیان یزد در حوزه ICT فعالیت می کنند

منبع: مهر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: با اشار به فعالیت ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در استان یزد گفت: نیمی از این شرکت ها در حوزه ICT فعالیت می کنند.

اکرم فداکار امشب در نشست شرکت ها، استارتاپ ها و فعالان حوزه ICT استان یزد با گرامیداشت ایام الله دهه فجر با اشاره به سهم ۱.۴ درصدی استان یزد از جمعیت کشور اظهار داشت: یزد در حوزه فناوری ارتباطات سهم ۲.۴ درصدی را در کشور دارد که این امر شاخصی بسیار مهم برای ما به شمار می رود.

وی با اشاره به تحصیل جمع قابل توجهی از جوانان در رشته های مرتبط با آی سی تی بیان کرد: در استان یزد سالانه ۸۰۰ نفر در رشته های مرتبط با آی سی تی فارغ التحصیل می شوند.

فداکار همچنین با اشاره به عضویت ۵۰۰ شرکت عضو نظام مهندسی آی سی تی عنوان کرد: در استان یزد ۷۰۰ شرکت گواهینامه علم و فناوری کسب کردند که در این شاخص رتبه سوم کشوری را داریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به اینکه ۳۸ مورد از شرکت های دانش بنیان در حوزه آی سی تی فعالیت می کنند، گفت: در واقع نیمی از شرکت های دانش بنیان استان یزد، در حوزه آی سی تی فعالیت می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرکت ها و فعالان حوزه آی سی تی و مشکلات آنها گفت: مشکل مشترک همه این فعالان، مسئله بازار است که امیدواریم این موضوع با درایت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارائه راهکارهای موثر حل شود.


​​