رگولاتوری

تجهیز ۹۰ درصد روستاهای کشور به خدمات ارتباطی در برنامه ششم

منبع: ایسنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش توسعه فناوری در اوضاع اجتماعی و اقتصادی کشور،‌گفت:‌ در برنامه ششم توسعه ۹۰ درصد روستاها به خدمات ارتباطی مجهز می شوند و یزد اکنون به این آمار دست پیدا کرده است.

محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم افتتاح ۹۸۲ طرح در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد ضمن گرامیداشت یوم الله دهه فجر با اشاره به این که این استان در شاخص توسعه فناوری رتبه ششم کشور است، اظهار کرد: به واسطه تلاش‌هایی که در یک سال گذشته انجام شد، تمام شهرها در استان یزد زیر پوشش نسل سوم و چهارم خدمات ارتباطی قرار گرفتند و این موضوع نمونه شاخص عدالت اجتماعی است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۵۶ روستای استان یزد به خدمات دو اپراتور ایرانسل و رایتل  دسترسی دارند و خدمات آنها به صورت رقابتی به مردم این روستاها ارائه می‌شود.

آذری جهرمی گفت: هنوز ما در استان یزد ۲۸ روستا داریم که فاقد هرگونه فناوری اطلاعاتی هستند و باید برای حل مشکل ارتباطی این روستاها اقدامات لازم انجام شود.

او تصریح کرد: با این وجود با اقدامات انجام شده، حدود ۹۰ درصد روستاهای استان یزد به خدمات ارتباطی مجهز شدند و معنای این موضوع این است که یزد در این حوزه پیشرو است.

وی افزود: یکی از مواردی که برای ما بسیار ارزشمند است و در یزد وجود دارد این است که روحانیت از ما مطالبه فضای مجازی داشته باشد و این موضوع نشان دهنده ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای است که در این استان وجود دارد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: اگر ما صرفا توسعه زیرساخت‌ها را مد نظر قرار دهیم و به توسعه محتوا و فرهنگ‌سازی توجه نداشته باشیم، به این معنی است که فضا را آماده کرده و در اختیار دیگران قرار می‌دهیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: آن اتفاق و انقلابی که باید فراهم شود تا رونق اقتصادی در جامعه به وجود آید و توسعه در زمینه‌های مختلف را شاهد باشیم، استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و خدمات است.

وی تاکید کرد: یکی از اتفاقات خوبی که مجموعه وزارت‌خانه‌های کار و ارتباطات و استانداری‌ها و دانشگاه‌ها و ادارات مختلف انجام دادند، طرح تکاپو بود که تنها اجرای یکی از ۲۶ تفاهم نامه این طرح، منجر به ایجاد ۲۵۰ شغل در شهر یزد بوده و توانسته چهار بازار استان‌های منطقه‌ای را جذب کند.


​​