فناوری

چطور می‌توانید کند شدن باتری آیفون خود را تشخیص دهید

منبع: plaza

در هفته‌­های اخیر اپل اعلام کرده است که با عرضه نسخه‌های جدیدتر و شفاف‌تر به سیستم iOS، نسخه‌های قدیمی اپل کند می‌شود.  اپل این حرکت را اینگونه توجیه کرده است که با ممانعت از عملکرد پردازنده، از بکارگیری بیش از اندازه باتری‌های قدیمی آیفون جلوگیری می‌شود و تحمیل ارتقا سیستم به کاربران را انکار می‌کند. البته جایگزینی باتری آیفون بسیار پیچیده تر از هر گوشی دیگری است زیرا اپل گوشی­‌های خود را با قابلیت جابجایی باتری‌ تولید نمی کند. اما با این اعلان، اپل باتری جایگزین همراه با تخفیف ارائه می دهد.

 

چگونه باتری آیفون 6 را تعویض کنیم؟
در حالیکه برخی از اپلیکشن‌های قابل خریداری مانند GeekBench و CPU DasherX وجود دارند که می‌توانند کندی سیستم عامل شما را ارزیابی کنند، برای آیفون X6 و مدل‌های بالاتر از آن، وب سایت‌هایی وجود دارند که بصورت رایگان این کار را انجام می‌دهند. فقط برای آگاهی از اینکه آیفون شما تا چه اندازه آسیب دیده است، می‌توانید از طریق SlowApple بر روی آیفون خود یک تست را اجرا کنید. اگر در آیفون شما حالت «کاهش مصرف باتری» یا «Low Power Mode» در وضعیت روشن قرار دارد، پیش از انجام تست آن را خاموش کنید.

دکمه «اجرا» یا «Go» را بفشارید. چنانچه آیفون شما تست را در مدت زمان کمتر از 8 ثانیه تکمیل کرد، شما از معدود افراد خوش‌شانسی هستید که یک آیفون خوب دارید. چنانچه مدت زمان تست آیفون شما بیشتر از 8 ثانیه باشد، آیفون شما کند شده است.

همچنین شما می‌توانید وضعیت باتری آیفون خود را از طریق Settings > Battery بررسی کنید. اگر باتری شما دچار مشکل باشد ممکن است شما این پیام را دریافت کنید: «ممکن است باتری آیفون شما نیاز به تعمیر داشته باشد» یا «Your iPhone battery may need to be serviced»

با یک آیفون کند چه باید کرد
اگر آیفون شما کند شده است و شما نمی‌خواهید یک آیفون دیگر خریداری کنید، می‌توانید باتری خود را تعویض کنید. در حال حاضر اپل 50 دلار تخفیف برای هر کسی که به دنبال جایگزینی باتری آیفون است در نظر گرفته است. به جای این­که برای یک باتری جدید بیش از 79 دلار از دست برود، هزینه آن 29 دلار خواهد بود. این پیشنهاد تا پایان سال 2018 در دسترس است و شما می توانید از طریق لینک زیل در صفحه پشتیبانی اپل درخواست خود را اعلام کنید: https://support.apple.com/

کاربران آیفون با مدل های زیر واجد شرایط برای یک جایگزین باتری هستند:

آیفون SE
آیفون 6، آیفون 6 پلاس
آیفون 6s، آیفون 6s پلاس
آیفون 7، آیفون 7 پلاس
آیفون 8، آیفون 8 پلاس
آیفون X
آیا شما تشخیص داده‌اید که آیفون شما کند شده است؟ آیا به پیشنهاد اپل برای جایگزینی باتری تمایل دارید ؟ از طریق پیشنهادات به ما اطلاع بدهید.


​​