فناوری

گوگل برنامه‌ریزی سفر روی گوشی‌های هوشمند را آسان‌تر می‌کند

منبع: plaza

گوگل قصد دارد برنامه‌ریزی سفر را برای کاربرانش آسان‌تر کند. بنابراین چه از آن دسته از افرادی هستید که در آخر هفته به کوه و صحرا می‌زنند و چه جهانگردی باتجربه، به قابلیت جدید گوگل احتیاج خواهید داشت.
این غول بزرگ اینترنت، در حال بهبود عملکرد جست‌وجوهای اینترنتی و هماهنگ کردن آن با رزرواسیون هتل‌ها است و برای این کار هتل‌های مختلف را بر اساس قیمت برای کاربر فیلتر کرده و اطلاعات این هتل‌ها را آسان‌تر از گذشته در اختیار وی قرار می دهد.
گوگل همچنین قابلیت رزرو مستقیم هتل‌ ها در صفحه جست‌ و جو را معرفی کرده تا دیگر لازم نباشد چندین بار کلیک کنید، وارد سایت‌های مختلف شوید و تاریخ و جزئیات را چند بار وارد کنید تا موارد مورد نظر خود را بیابید. گوگل همچنین قصد دارد موارد مختلف جست و جو شده در مورد سفرتان را با لینک‌هایی به هم وصل کند. بنابراین اگر برای مثال در جست و جوی پرواز خاصی در گوگل فلایتز (Google Flights) هستید می توانید روی گزینه Hotels در قسمت بالای صفحه کلیک کنید تا از در دسترس بودن هتل‌ها و قیمت‌های آن را در شهر مقصد خود هرچه سریع‌تر آگاه شوید.

 

گوگل

حتی تاریخ انتخابی پروازها نیز در صفحه انتخاب هتل از پیش وارد شده است و دیگر لازم نیست قسمت مورد نظر را دوباره وارد کنید و در وقت شما صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین اگر از صفحه سکونت به صفحه پروازها بروید تاریخ‌ها در آن‌جا نیز از پیش تعیین شده است.
در صفحه جست‌وجو زیر قسمت منو نیز مقاصد بیشتری به شما نشان پیشنهاد می‌شود. اگر روی آن کلیک کنید قادر خواهید بود مقاصد دیگر، اقامتگاه‌های آخر هفته و دیگر جاذبه‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهید.
اگر به بررسی مقاصد گردشگری با استفاده از گوشی هوشمند خود عادت دارید، قابلیت‌های جدید گوگل به کمک شما خواهد آمد. این قابلیت‌ها نه تنها به شما در یافتن مقاصد گردشگری کمک می‌کند بلکه شما را با کمپانی‌های فعال در این حوزه آشنا خواهد کرد.


​​