لبه تکنولوژی

با هدف تبدیل شدن به هاب فناوری؛ هزینه‌های IT عربستان در سال ۲۰۱۸ به ۴۹ میلیارد دلار خواهد رسید

منبع: ترند

با افزایش تمرکز بر روی فناوری ابری برای حرکت به‌سوی دیجیتال‌سازی و با هدف تبدیل شدن به یک مرکز فناوری و هاب منطقه ای، هزینه‌های عربستان در حوزه ICT در سال ۲۰۱۸ به ارزشی برابر ۴۰ میلیارد دلار رسید.

به گزارش نشریه الکترونیک ترند، این کشور پیش‌بینی می‌کند که رایانش ابری و خدمات Cloud تا سال ۲۰۲۰ به رشدی بالغ‌بر ۲۵% خواهد رسید.

به گفته رئیس بخش خاورمیانه و آفریقای مایکروسافت، در سال ۲۰۱۶ و در طول سری دوم رویداد Microsoft Transform ۲۰۱۸ (رویدادی سازمان‌دهی شده توسط مایکروسافت عربستان سعودی)، تحول دیجیتالی به‌عنوان یکی از ارکان اصلی چشم‌انداز سال ۲۰۳۰ عربستان به رسمیت شناخته شده است: “ما در مایکروسافت، معتقدیم که می‌توانیم از دیدگاه پادشاهی با تمرکز بر صنایع کلیدی و ایجاد راه‌حل‌های ابری برای آن کسب و کارها حمایت کنیم.”

او همچنین می‌گوید رویداد Microsoft Transform 2018 برای ما سکویی به منظور ایجاد گفتگو در زمینه دیجیتالی کردن عربستان سعودی با مدنظر قراردادن فن‌آوری‌ها و نوآوری‌ها برجسته با شرکای خود در بخش های دولتی، بانکی، خرده فروشی، تولید و بخش نفت و گاز برجسته است.

مایکروسافت در طی سال‌ها در زمینه بسیاری از نوآوری‌ها ازجمله برنامه‌ای هدفمند در ایجاد مهارت‌های لازم در میان جوانان سعودی، در حمایت از تحول دیجیتالی در این کشور پادشاهی پیشگام بوده است.

براساس گزارش مجمع اقتصاد جهانی ، اقتصاد دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ در سطح جهان به ارزشی بیش از ۱۰۰ تریلیون دلار خواهد رسید و عربستان‌سعودی درصدد است تا از این فرصت بهره‌مند شود.


​​