تجارت الکترونیک

صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه امام

منبع: صداوسیما

روادید کاغذی در تعامل وزارت امور خارجه و نیروی انتظامی از روز گذشته در فرودگاه امام خمینی(ره)حذف شد و روادید الکترونیکی جای آن را گرفت.

بر اساس این اقدام برچسب روادید که پیش از این در گذرنامه مسافران خارجی الصاق می شد حذف و اطلاعات روادید بصورت سیستمی در گیت گذرنامه پلیس خوانده می شود. به این ترتیب با حذف برچسب های فیزیکی، صدور روادید الکترونیکی موجب سهولت مراجعات و کاهش قابل توجه زمان مسافران ورودی خواهد شد.
بر اساس این گزارش؛ هم اکنون روزانه ۱۲۰۰ روادید در فرودگاه امام خمینی صادر و با این اقدام پیش بینی می شود این میزان تا ۳ برابر افزایش یابد.
شهرام آدم نژاد، مدیرعامل شهرفرودگاهی امام خمینی گفت: این فرودگاه باید پیشران در هوشمندسازی همه تقاضاها و خدمات مورد نیاز مسافران باشد و صدور روادید الکترونیکی گام نخست این مهم است. برای تحقق فرودگاه الکترونیکی در حال برنامه ریزی و فعالیت هستیم و مجموعه فناوری اطلاعات شهر فرودگاهی امام خمینی ماموریت ویژه ای دارد. نخستین گام در خدمات الکترونیکی فرودگاه همین صدور روادید الکترونیکی است که شرکت فرودگاهی برای تسهیل امور مسافران خارجی زیر ساخت و محل مناسب را اختصاص داده است.
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: علاوه بر ارتقا پورتال فرودگاه و طراحی اپلیکیشن تلفن همراه همچنین تابلوی اطلاعات سفر،امکانات پارکینگ و دیگر مجموعه های خدماتی متعدد ترمینال در اولویت خدمات الکترونیکی قرار دارد.
بر این اساس پلیس و وزارت خارجه در یک هم اندیشی مشترک، از روز گذشته بر حذف برچسب روادید در فرودگاه امام خمینی اقدام کردند که این تصمیم،​ موجب بالا رفتن سرعت و دقت ورود مسافران به کشور خواهد شد. بر اساس خبر دیگری در ارتباط با این فرودگاه اعلام شد فعالیت سامانه های ناوبری فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بدون هیچ مشکلی ادامه دارد.
دیشب تارنمای روزنامه های قانون، آرمان امروز و ستاره صبح هک شد.
در پی این اتفاق، برخی خبرها درباره بروز اختلال در سامانه های ناوبری فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز منتشر شد. با این همه، شبکه پیام رسان شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تاکید کرد این خبرها، کذب است.
سامانه های ناوبری این فرودگاه بدون هیچ مشکلی فعال است و همه پروازها بر اساس زمان بندی اعلام شده انجام می شود. دفتر ارتباطات، رسانه و امور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از شهروندان خواست اخبار مورد نظر را فقط از طریق رسانه های رسمی دنبال کنند.


​​