رگولاتوری

شركت ارتباطات زیرساخت هسته اصلی شبكه ملی اطلاعات است

منبع: زیرساخت

شركت ارتباطات زیرساخت دارای شبكه ای است كه هسته اصلی شبكه ملی اطلاعات است وتوسعه این بخش زیربنای توسعه سایر بخش ها است..

دكتر صادق عباسی شاهكوه مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت كه در همایش سراسری مسولان حراست استانها ی شركت ارتباطات زیرساخت سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: هر چه به سمت الكترونیكی شدن ابعاد مختلف خدمات پیش می رویم كار ما برای تامین زیرساخت شبكه ارتباطی حساس تر می شود
وی خاطر نشان كرد: بر اساس برنامه ششم بازار ICT در كشور هر سال باید حدود20 درصد بزرگتر ونهایت دو و نیم برابر شود و ما مكلفیم بر اساس این اسناد، حود رابا نیاز مشتریان تطبیق دهیم .
مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به این نكته كه تا پایان برنامه ششم توسعه هشتاد درصد خانوارها باید حداقل سرعت 20 مگابیت برثانیه دسترسی داشته باشند یادآور شد : این هدف گذاری برای تحقق ارایه خدمات مطلوب الكترونیكی به مردم درتمامی حوزه ها به ویژه در بخش سلامت،آموزش،دولت الكترونیك ،بانكداری و... است .
دكتر عباسی شاهكوه افزود : باید تلاش كنیم شبكه ای كه در اختیار ماست به نحوی از نظر كیفیت و كمیت توسعه یابد كه باكاهش سهم هزینه های اپراتورهای ICT ، استفاده ازخدمات را برای مشتریان اقتصادی كند.
وی با تقدیر از همكاران حراست استان ها كه وظیفه حفاظت از دارایی های شركت و كمك به پایداری این شبكه را بر عهده دارند ،افزود:ما شاهدیم این همكاران با وجود مشكلات ، تمام تلاش خود را برای كمك به پایداری این شبكه به كار می گیرند.
در ادامه مهندس فنایی رییس مركز حراست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سخنان كوتاه گفت: هنر حراست اخلاق مداری و اطلاع رسانی به موقع است.
وی با اشاره به این نكته كه برای تحقق اهداف باید نگاه ملی داشته باشیم افزود :كاركنان حراست با ایفای رسالت خطیرخود، می توانند به عنوان بازوان اجرایی در پویایی و سلامت مجموعه به مدیران ارشد سازمان كمك كنند .
در آغاز مراسم دكتر نوروزی مدیركل حراست ، با اشاره به شعار این همایش با عنوان محوریت آینده نگری ،ارتقای اشرافیت گفت:در دنیای امروز شیوه برنامه ریزی سنتی منسوخ شده و عدم قطعیت های فروانی پیرامون ما را فرا گرفته است.
وی افزود: در چنین شرایطی آینده نگری و آینده نگاری موضوع مهمی در برنامه ریزی بلند مدت است و این امكان را در اختیار مدیران وبرنامه ریزان قرار می دهد تا امكانات را برای دسترسی به اهداف تعیین شده بسیج كنند.
در پایان مراسم استان ها ی برتر درحوزه حراست لوح تقدیر خود را از دكتر عباسی دریافت كردند.


​​