لبه تکنولوژی

رئيس رسانه ملي: از رونق کسب و کار و توسعه اقتصادِ فرهنگ در فضاي مجازي حمايت مي کنيم

منبع: صدا و سیما

رئيس رسانه ملي با اشاره به ضرورت توجه به فضاي مجازي و شبکه اينترنت و الزامات آن گفت: در چند سال اخير درخصوص شبکه اينترنت و فضاي مجازي هوشياري نسبي به وجود آمده و گام‌هايي براي ساماندهي آن برداشته شده است اما گام برداشته شده کافي نيست و تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله زياد است.

علي عسکري در جلسه مشترک شوراي معاونان سازمان صدا و سيما با دبير شوراي عالي فضاي مجازي و مديران مرکز ملي فضاي مجازي افزود: همچنان که بارها رهبر معظم انقلاب به راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات و ساماندهي فضاي مجازي تأکيد ورزيده‌اند، بايد به اين دو موضوع مهم متمرکز شويم و با هم‌افزايي و همکاري مستمر موانع موجود را از ميان برداريم.

رئيس سازمان صداوسيما تصميم‌گيري درخصوص شبکه اينترنت و راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات را زيربناي ساماندهي فضاي مجازي دانست و تصريح کرد: رسانه ملي آماده است تا با تمام توان در اين زمينه با دستگاه‌هاي مسئول همکاري و از رونق کسب و کار و توسعه اقتصاد فرهنگ در فضاي مجازي حمايت کند.

دکتر عسکري به بالا بردن کيفيت پيام‌رسان‌هاي داخلي تأکيد کرد و افزود: براي حمايت از فضاي مجازي و به‌ويژه شبکه‌هاي اجتماعي بايد پيام‌رسان‌هاي داخلي را تقويت کرد تا تسهيلات مناسب، با سرعت بالا، بلند مدت و اطمينان آور در اختيار کاربران قرار دهند.

ابوالحسن فيروزآبادي، رئيس مرکز ملي فضاي مجازي نيز در اين ديدار به فرهنگ‌سازي و آموزش عمومي براي بهره‌برداري مفيد از فضاي مجازي تأکيد و تصريح کرد: از مهم‌ترين برنامه‌هاي ما حمايت فني و مالي از پيام‌رسان‌هاي داخلي است تا آن‌ها بتوانند نياز مخاطب داخل را تأمين کنند.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي با بيان اين‌که پيام‌رسان‌هاي خارجي بايد در چارچوب الزامات و مقررات کشور فعاليت کنند، گفت: براي اين‌که مردم به سمت پيام‌رسان‌هاي داخلي بيايند و بيش‌تر از آن‌ها استفاده کنند؛ هم بايد اقناع شوند و هم بايد اين پيام‌رسان‌ها کيفيت خود را بالاتر ببرند.

فيروزآبادي وجود اتفاق‌نظر ميان ارکان مختلف حاکميت را براي ساماندهي فضاي مجازي ضروري دانست و افزود: رسانه ملي توانست در زمينه تبيين لزوم ساماندهي پيام‌رسان‌ها در فضاي مجازي خيلي خوب عمل کند و اين جاي تشکر و تقدير دارد.

دبير شوراي عالي فضاي مجازي به حمايت صدا و سيما از کسب و کارهاي داخلي در حوزه فضاي مجازي تأکيد کرد و گفت: اميدواريم با همکاري رسانه ملي و ديگر دستگاه‌هاي مسئول بتوانيم کار مؤثري در ساماندهي فضاي مجازي انجام دهيم و منافع آن شامل حال کشور شود.

در اين نشست معاونان و مديران سازمان صداوسيما و مرکز ملي فضاي مجازي به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند.


​​