تلفن همراه

شستا با انتشار یک آگهی عجیب اعلام کرد: مدیریت اجرایی رایتل را برای 3 تا 5 سال به یک شخص حقیقی یا حقوقی واگذار می‌کنیم!

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتمایی (شستا) با انتشار یک آگهی عجیب در روزنامه‌های صبح امروز تهران اعلام کرد مدیریت اجرایی رایتل را در قالب پیمان مدیریت به یک شخص حقیقی و یا حقوقی برای سه سال واگذار می کند.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شستا در این آگهی خود با عنوان "فراخوان جهت واگذاری مدیریت اجرایی اپراتور تلفن همراه در قالب پیمان مدیریت"، اعلام داشته به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های کشور قصد دارد در چارچوب رعایت قوانین و مقررات حاکم و در جهت اصلاح ساختارهای شرکت رایتل، توانمندسازی این بنگاه اقتصادی و استفاده حداکثری از ظرفیت های این اپراتور، اداره اجرایی رایتل را در قالب قرارداد پیکان مدیریت به مدت سه سال به اشخاص حقیقی و یا حقوقی واجد صلاحیت واگذار کند.

شستا اعلام داشته اشخاص حقیقی و حقوقی پیشنهاد دهنده می بایست دارای توان مالی مناسب و تابعیت ایرانی باشند و اشخاص خقیقی می بایست دارای تجربه مدیریت عاملی اپراتورهای سراسری موبایل به مدت حداقل سه سال را داشته باشند.

اشخصاص حقوقی (غیر اپراتورهای صاحبت پروانه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) می بایست یکی از اعضای هییت مدیره آن شرکت هم دارای تجربه حداقل سه ساله مدیریت عاملی اپراتورهای سراسری موبایل را داشته باشند.

براساس این آگهی، اشخاص واجد صلاحیت می بایست ظرف حداکثر یک هفنه کاری از تاریخ این فراخوان، اسناد و مدارکی را که موید مراتب فوق باشد و نیز پیشنهادات فنی (پاکت الف شامل تعهدات در حوزه های رشد تعداد مشترک، افزایش درآمد و رشد سود عملیاتی) و مالی (پاکت ب حق الزخمه متغییر براساس شاخص های رشد تعداد مشترک، افزایش درآمد و رشد سود عملیانی و حق الزحمه ثابت) خود را به نشانی خیابان گاندی، کوچه سوم، پلاک 11 شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تحویل و رسید اخذ نمایند.

شستا در آگهی خود تصریح کرده در صورت انجام تعهد و رضایت کارفرما از پیمانکار، قرارداد تا پنج سال با رضایت طرفین قابل تمدید است و در صورت عدم انجام تعهدات، کارفرما پس از گذشت یک سال میتواند قرارداد را فسخ کند.

با توجه به توضیحات شستا در خصوص مشخصات اشخاص حقوقی به نظر میرسد این شرکت مایل به واگذاری رایتل به یکی از دو اپراتور ایرانسل و یا همراه اول در قالب این قرارداد می باشد.

با توجه به مشخصات درج شده برای شخص حقیقی و عضو هییت مدیره شخص حقوقی مورد نظر شستا به نظر نمیرسد افرادی به جز وحید صدوقی مدیرعامل پیشین همراه اول، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل فعلی ایرانسل، رسول سرائیان مدیرعامل اسبق شرکت ارتباطات سیار ایران، مدیرعامل سابق مخابرات ایران و معاون فعلی وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، سید مجید صدری مدیرعامل سابق رایتل و مدیرعامل فعلی شرکت مخابرات ایران، محمد ناصر صراف و حسین بهرام پور (مدیران عامل اسبق تالیا) گزینه های تصدی مدیریت اجرایی سه تا 5 ساله رایتل را شامل شوند.

بررسی واگذاری و برون سپاری مدیریت اجرایی یک اپراتور به این شکل، آن هم با انتشار آگهی علاوه بر بی سابقه بودن ان، از منظر رگولاتوری تعهدات پروانه ای هم قابل بحث و بررسی به نظر می رسد.

 

6951c387-dd1d-4f8e-a6d9-ea502adc4c53.jpg


​​