اینترنت و شبکه

مهلت ثبت نام کارت هوشمند ملی 3 ماه تمدید می شود

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اعلام تلاش برای تمدید سه ماهه مهلت ثبت نام کارت هوشمند ملی گفت: افراد فاقد کارت هوشمند در صورت تایید می توانند در سه ماه اول سال آینده در سامانه ثبت نام کنند.
 
 
سیف الله ابوترابی با اعلام رفع اختلالات سامانه ثبت نام کارت هوشمند ملی گفت: مشکل سایت چند روز گذشته برطرف شده است و در حال حاضر اختلالی در انجام مراحل پیش ثبت نام وجود ندارد.
وی درباره اخد وجه در زمان پیش ثبت نام نیز افزود: در سامانه جدید تا زمانی که ثبت نام کامل انجام و رسید صادر نشود هیچ پولی برای ثبت نام از متقاضیان دریافت نمی شود.
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: ممکن است در زمان اختلال در سامانه قدیم مشکلی درباره اخذ وجه از حساب کافی نت ها به وجود آمده باشد که در این صورت به اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خود مراجعه کنند تا نسبت به رفع مشکل این افراد اقدام شود.ابوترابی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا افرادی که موفق به پیش ثبت نام در سامانه نشده اند بتوانند در ماه های ابتدایی سال آینده برای ثبت نام کارت هوشمند اقدام کنند، افزود: وزیر کشور نیز شخصا این موضوع را پیگیری می کند و در صورت تایید نهایی در سه ماه اول سال آینده افراد فاقد کارت هوشمند می توانند در سامانه سازمان ثبت احوال ثبت نام کنند.
 
وی با بیان اینکه ۳۸ میلیون نفر کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند، گفت: کارت ملی هشت تا 10 میلیون نفر نیز همچنان اعتبار دارد و فعلا نیازی به ثبت نام کارت هوشمند ندارند.
 
به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال، ۲ میلیون نفر نیز تا پایان سال مراحل پیش ثبت نام را انجام می دهند و در نهایت ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر از هموطنان باقی مانده که نیاز به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی دارند و سازمان ثبت احوال برای رفع نگرانی این افراد در حال پیگیری برای ایجاد مهلت ثبت نام برای آنان است.
ابوترابی گفت: چنانچه این افراد موفق نشدند کارهای پیش ثبت نام را در روزهای پایانی سال انجام دهند پیگیری می کنیم تا بتوانند در ابتدای سال آینده نسبت به این موضوع اقدام کنند. تعداد افرادی که هنوز کارت هوشمند ملی را نگرفته اند شامل نوجوانانی نیز می شود که سال آینده ۱۵ ساله می شوند.  

​​