تلفن همراه

بهترین های فناوری دیجیتال کنگره جهانی موبایل 2018 بارسلون معرفی شد

کنگره جهانی موبایل 2018 بارسلون کار خود را با معرفی بهترین های فناوری دیجیتال پایان داد. 
این نمایشگاه همچون سال های قبل نه تنها هنوز لبه فناوری و ابتکارات حوزه موبایل و شبکه مخابراتی را پوشش میدهد، بلکه دنیای دیجیتال را نیز پوشش داده است.
در کنگره امسال، هواوی با کسب 9 جایزه، تقریبن جوایز را درو کرد. از بهترین زیرساخت و فناوری موبایل، تا برجسته ترین دستاورد در صنعت موبایل همگی را هواوی از آن خود کرد. 
یکی از جوایز مهمش، کسب بهترین جایزه نوآوری موبایل برای شهرهای هوشمند است. این جایزه از آنجا اهمیت دارد که هواوی در بازار ایران نفوذ زیادی دارد و فروش تجهیزات مرتبط با شهر هوشمند، حتمن پروژه بعدی آنها در ایران است و این برای کسانی که در حوزه اینترنت اشیاء برای شهر هوشمند، نقشه کشیده اند، خبر مهمی است.
این شرکت چینی توانسته در حضور شرکتهای بزرگی چون اریکسون، سامسونگ، آمازون، مایکروسافت، گوگل، ... در مدت چندسال گذشته در حوزه شبکه های مخابراتی و موبایل حرف اول را در دنیا بزند.
در بخشهای دیگر، بهترین نوآوری پرداخت موبایل به شرکت سامسونگ رسید؛ بنابراین به زودی باید منتظر یک سیستم پرداخت وابسته به گوشی های سامسونگ باشیم. همچنین سامسونگ با عینک های مخصوص خود و نیز ابتکاراتش در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، توانست بهترین جایزه این حوزه را از آن خود کند. 
نتفلیکس جایزه بهترین نوآوری حوزه محتوا و رسانه را گرفت و گیم Kabam (از سری بازیهای Marvel) نیز بهترین بازی موبایلی سال از انتخاب کنگره جهانی موبایل شد.
جایزه بهترین گوشی موبایل به گوشی آیفون ایکس اپل رسید و در کنار این، جایزه ای بابت نوآوری در دوربینهای گوشی به این شرکت رسید و بزودی تغییرات در دوربینها را شاهد خواهیم بود.
 

​​